Reklama

3 Maja w Białej Podlaskiej (film) (galeria)

Z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, pod tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja 1791 roku delegacje złożyły dziś wiązanki. W kościele św. Antoniego odprawiona została uroczysta, świąteczna i intencyjna msza. Dziś mija 229 lat od daty wydarzeń uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej po USA ustawy zasadniczej - konstytucji.

film: Biała Podlaska Święto Konstytucji 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja

🇵🇱 Nie możemy się w tym roku spotkać na miejskich uroczystościach upamiętniających uchwalenie Konstytucji 3 Maja. 🇵🇱 Wysłuchajmy kilku słów prezydenta Michał Litwiniuk z okazji naszego pięknego narodowego święta 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Opublikowany przez Miasto Biała Podlaska Sobota, 2 maja 2020

 

Miejskie uroczystości rozpoczęły się pod tablicą na gmachu Liceum im. J.I. Kraszewskiego przy ul. Warszawskiej. Wiązanki złożyli m.in.: poseł Dariusz Stefaniuk, przewodniczący Rady Miasta Biała Podlaska Bogusław Broniewicz i prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk w asyście Straży Miejskiej. Wieńce białoczerwonych kwiatów złożyli również przedstawiciele posła Riada Haidara oraz senatora Grzegorza Biereckiego. W kościele św. Antoniego odprawiona została msza w intencji z okazji Święta Konstytucji i w intencji Miasta Biała Podlaska i jego mieszkańców.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Zobacz galerię zdjęć:

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama