Reklama

Kościół w Rakowiskach

Stałe nabożeństwa dopiero jesienią. Proboszcz parafii św. Ojca Pio ks. Wojciech Majewski spełnił życzenie ordynariusza diecezji siedleckiej ks. biskupa Kazimierza Gurdy.

W ciągu kilku zaledwie miesięcy na placu z krzyżem poświęconym we wrześniu ubiegłego roku powstała kaplica umożliwiająca liturgię wśród rzeszy wiernych z sześciu miejscowości. Przed Świętami Wielkanocnymi stały już gotowe ściany przyszłej świątyni. Aktualnie wewnątrz trwają prace budowlano-montażowe.

W kaplicy z podgrzewaną podłogą mają powstać część mieszkalna dla proboszcza, kancelaria parafialna i zakrystia. Niezbędne są też prace hydrauliczne, instalacyjne i dekoracyjne, by wnętrze zmontowanej z metalowej konstrukcji i płyt ocieplających kaplicy zamieniło się w odwiedzaną chętnie świątynię. Na to potrzeba czasu i pieniędzy, których chwilowo (choćby z racji panującej pandemii i znikomej ilości wiernych uczestniczących liturgii nabożeństwa) brakuje. Ks. proboszcz Majewski uważa, że jesienią kaplica parafialna będzie gotowa na przyjęcie wiernych, a obowiązujące teraz zakazy większych zgromadzeń ludzi zostaną złagodzone lub cofnięte.

Wiele zależeć będzie zapewne od sytuacji epidemiologicznej w kraju i opanowania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Prace budowlane nie stoją na przeszkodzie modlitwom i liturgii sprawowanej w namiocie obok kaplicy, choć jednorazowo może w nich uczestniczyć zaledwie kilka osób. Wiernych wzywa na liturgię dzwon z gotową dzwonnicą. Obecnie msze święte sprawowane są w Rakowiskach w dni powszednie o godz. 18, natomiast w niedziele o godz. 9 w Ciciborze Dużym i o godz. 11 i 17 w Rakowiskach.

Wszyscy, którzy chcieliby finansowo wspomóc dzieło tworzenia świątyni, mogą dokonywać wpłat na konto
32 8025 0007 0055 7979 2000 0010.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst i zdjęcia: Istvan Grabowski
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama