Reklama

Biało Czerwone Zalesie (galeria)

Obchodzone przez wszystkich Polaków Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej w tym roku wybrzmiewa inaczej niż dotychczas. Co roku tego dnia Polacy wywieszają flagę Polski, wychodzą na ulicę, cieszą się tym dniem.

W tym roku 2 maja musimy pozostać w domu, wierzyć, że to co dzieje się na świcie minie i pozwoli wrócić nam do normalności. Bliskie zdaje się być znaczenie symbolu flagi, podczas II wojny światowej, gdzie nasze barwy były symbolem niezłomności narodu i woli zwycięstwa, budziły nadzieję na wolność. To znaczenie w dzisiejszych czasach nabiera siły.

Polskie barwy narodowe sięgają czasów rządów dynastii Piastów. Wybór barw flagi jest bowiem odwzorowaniem kolorów chorągwi polskiej – białego orła na czerwonym tle. Polskie barwy narodowe po raz pierwszy zostały uregulowane w uchwale Sejmu Królestwa Polskiego z 7 lutego 1831 r.

Dzień Flagi to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Zostało ustanowione uchwałą Sejmu w 2004 roku, by propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Zalesiu Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej uczcili wywieszając biało – czerwone flagi przed swoimi domami. Najmłodsi uczniowie naszej społeczności przez cały tydzień pogłębiali wiedzę związaną z Polską i wykonali piękne praca plastyczne. Bądźmy dumni, z tego, że jesteśmy Polakami.

materiał: Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Zalesiu
tekst i zdjęcia: Anna Antoniuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Zobacz galerię zdjęć:

Galeria:

Autor zdjęć:
Anna Antoniuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama