Reklama

Pojedziemy rowerową trasą przez Sidorską! (film) (galeria)

W dniu 29 kwietnia, w Urzędzie Miasta Biała Podlaska miało miejsce podpisanie umowy na budowę ścieżki rowerowej w ciągu ulicy Sidorskiej. Michał Litwiniuk, prezydent Białej Podlaskiej oraz Wiesław Harasimiuk, przez Tre-Dromu oficjalnie podpisali dokumenty na realizację kolejnego z zadań w ramach "Budowy zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska". Wartość projektu to około 2,5 mln zł.

film: Umowa na budowę ścieżki rowerowej na ul. Sidorskiej podpisana

 

Ścieżka rowerowa dzięki podpisanej umowie na realizację pojawi się na odcinku od alei Tysiąclecia do ronda Bohaterów Powstania Styczniowego rozpoczynającego bieg istniejącej już ścieżki w alei Solidarności. Ścieżka poprowadzona zostanie północną stroną ulicy Sidorskiej. Jej długość to ok. 2760 metrów. Przedsięwzięcie szalenie ważne z punktu sieci rowerowych miasta. Oddanie rowerowego szlaku w ciągu ulicy Sidorskiej pozwoli na zamknięcie dużej pętli wschodniej części Białej Podlaskiej. Al. Tysiąclecia – Sidorska – Al. Solidarności – Białka – Brzeska.

Inwestycja uzyskała wsparcie finansowe Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 5.4 Transport nisko emisyjny 

Zakres rzeczowy robót obejmuje:
– budowę ścieżki o szerokości od 2 do 2,5 metra o nawierzchni z betonu asfaltowego i częściowo kostki betonowej,
– przebudowę chodników o nawierzchni z kostki betonowe i płyt chodnikowych o szerokości od 1,5 do 4 metrów,
– przebudowę zjazdów na posesje o nawierzchni z betonu asfaltowego i nawierzchni z kostki betonowej,
– przebudowę kolizji energetycznych i oświetlenia ulicznego. Dodatkowo zadanie obejmuje budowę zupełnie nowego oświetlenia ulicznego na odcinku od al. Tysiąclecia do al. Jana Pawła II o długości ok. 500 metrów.

Cena brutto: 2 554 183,56 PLN
Termin realizacji umowy: do dnia 02.10.2020 r.
Gwarancja 60 miesięcy

Z satysfakcją przyjmuję fakt, że w tym trudnym okresie, także dla bialskich przedsiębiorców miasto dysponuje środkami na realizację kolejnych, potrzebnych mieszkańcom inwestycji. Dzięki temu bialskie firmy mogą realizować swoje zlecenia i zapewnić swoim pracownikom pracę równocześnie przyczyniając się do rozwoju miasta. – mówi prezydent Michał Litwiniuk.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i film: Małgorzata Mieńko
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama