Reklama

Kryminałki: Włamał się na posesję zamieszkiwaną przez znajomą

Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszał 35-letni mieszkaniec gm. Sosnówka. Mężczyzna podejrzany jest o włamanie na teren posesji i kradzież sprzętu rolniczego oraz elektronarzędzi. Wartość strat oszacowana została na kwotę około 15,5 tys. zł. Policjanci odzyskali całość skradzionego mienia. O dalszym losie 35-latka zadecyduje sąd. Popełniony czyn zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotnie popołudnie dyżurny komisariatu w Wisznicach powiadomiony został o kradzieży z włamaniem do jakiej doszło na terenie gm. Wisznice. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że nieznany sprawca włamał się na teren ogrodzonej posesji, z której skradł znajdujący się tam sprzęt, w tym rolniczy. Jego łupem padły m.in. pług, brony, kultywator, podnośnik hydrauliczny oraz betoniarka.

Dodatkowo „amator cudzego mienia” włamał się do jednego z budynków gospodarczych, które znajdowały się na posesji. Tu skradł m.in. elektronarzędzia oraz meble kuchenne. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę niemal 15,5 tys. zł.

Sprawą zajęli się policjanci Zespołu Kryminalnego komisariatu w Wisznicach. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w zdarzeniu. Okazało się, że jest to 35-letni mieszkaniec gm. Sosnówka. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. W trakcie prowadzonych czynności policjanci odzyskali całość skradzionego mienia, którego część sprawca zdążył sprzedać na jednym ze skupów złomu.

Wczoraj 35-latek usłyszał zarzut i przyznał się do winy. W rozmowie z policjantami przyznał, że wiedział o znajdującym się w miejscu kradzieży sprzęcie, gdyż znajdował się on na posesji zamieszkiwanej przez jego znajomą.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama