Reklama

Koronawirus. Statystyki w powiecie bialskim i Białej Podlaskiej – 29.04

Przedstawiamy aktualną sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu bialskiego i Białej Podlaskiej na 29 kwietnia (dane na godz. 18:15).

 

Rzecznik prasowy WSzS w Białej Podlaskiej Magdalena Us: W Oddziale Chorób Wewnętrznych i Geriatrii zakończył się okres kwarantanny. Powtórne badania wykazały, iż nikt z pacjentów i personelu nie jest zakażony. Wyniki badań potwierdzają, że w zakresie opieki nad pacjentami zachowywane są szczególne środki ostrożności i wszelkie procedury epidemiologiczne.Ponadto w bialskim szpitalu mamy pierwszego ozdrowieńca. Pacjent przebywający na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym po wykonaniu dodatkowych badań został wypisany ze szpitala. Dwóch pacjentów ma prowadzone badania kontrolowane również w celu wykluczenia zakażenia. Obecnie w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej znajdują się trzy osoby z podejrzeniem koronawirusa. W szpitalu hospitalizowanych jest pięć osób z wynikiem pozytywnym.

29 kwietnia nie odnotowano nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W mieście Biała Podlaska do tej pory wykryto 5 przypadków wystąpienia wirusa SARS-CoV-2 (6.04 – 1 osoba, 08.04 – 2 osoby, 9.04 – 1 osoba, 16.04 – 1 osoba), natomiast w powiecie bialskim stwierdzono 1 przypadek (24.04).

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie informuje, że kwarantanną objętych jest obecnie 297 osób (o 75 mniej*), a 9 osób znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym. Liczba hospitalizowanych w ciągu 24 godzin wzrosła o dwie osoby.

*porównanie dotyczy ostatnich 24 godzin.

 

Do dnia 29 kwietnia 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 358 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 167 ozdrowieńców i zarejestrowano 13 zgonów.

Laboratoria działające na terenie województwa lubelskiego w ciągu ostatnich 24 godzin przebadały łącznie 409 osób.

źródło: wsselublin.pis.gov.pl /  Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego /rzecznik prasowy WSzS w Białej Podlaskiej, https://www.lublin.uw.gov.pl/
zdjęcie: pixabay.com
mapa powiatu: Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama