Reklama

Kryminałki: Uciekał przed policjantami „bo nie miał uprawnień do kierowania”

Policjanci z komisariatu w Wisznicach zatrzymali kierowcę VW, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Kiedy mundurowi zablokowali auto "pirata drogowego", okazało się, że za kierownicą auta siedzi 19-latek, który nie posada uprawnień. Teraz za swe czyny odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 13:00 w miejscowości Dubów. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wisznicach zauważyli kierującego osobowym VW-em, którego zachowanie wzbudziło ich podejrzenia. Mężczyzna zasygnalizował zamiar skrętu w prawo oraz rozpoczął ten manewr, jednak na widok radiowozu nagle skręcił w lewo.

Policjanci natychmiast ruszyli za kierowcą. Ten nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, kontynuując jazdę. W miejscowości Wola Dubowska policjanci zablokowali VW uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Za kierownicą pojazdu siedział 19-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska. Mężczyzna był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Nastolatek przyznał, że powodem jego zachowania był fakt, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdem. Razem z nim pojazdem podróżował 18-letni znajomy.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenie.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama