Reklama

Kryminałki: Stracili uprawnienia za zbyt szybką jazdę

W miniony weekend policjanci bialskiej grupy „Speed” zatrzymali uprawnienia 5 kierowcom, którzy w terenie zabudowanym pędzili z prędkością przekraczającą tę dopuszczalną o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego, którego poczynania uwiecznił policyjny videorejestrator. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 71 km. Apelujemy o rozwagę i „zdjęcie nogi z gazu”.

Zadaniem funkcjonariuszy wchodzących w skład grupy „SPEED”, jest reagowanie na agresywnie i niebezpiecznie zachowania kierowców, zwłaszcza tych, którzy nadmiernie przekraczają prędkość. Efektem działań funkcjonariuszy podczas minionego weekendu było zatrzymanie uprawnień 5 kierowcom, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością powyżej 100 km/h. Do wszystkich zatrzymań doszło na DK-2 w miejscowości Tłuściec.

W piątek w ciągu pół godziny policjanci z bialskiej grupy „Speed” zatrzymali dwoje kierowców, którzy znacznie przekroczyli obowiązującą prędkość. Około godz. 9:50 funkcjonariusze zauważyli jadącego z dużą prędkością renaulta. Policyjny radar wykazał, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km. Gdy zatrzymali pojazd do kontroli ustalili, że za jego kierownicą siedzi 28-letni mieszkaniec Siedlec. Pół godziny później policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kolejne auto, którego kierowca znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. 42-letnia mieszkanka Warszawy kierując citroenem jechała w terenie zabudowanym 102 km/h.

Do kolejnych zatrzymań doszło w sobotę. Około godz. 9:20 mundurowi zatrzymali kolejnego kierowcę z „ciężką noga”. Radar wykazał, że 34-letni mieszkaniec gm. Tuczna, kierując samochodem osobowym marki Toyota, przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 68 km/h. O godzinie 13:00 policjanci zatrzymali niechlubnego rekordzistę. 32-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego kierując hondą jechał z prędkością 121 km/h.Tym razem poczynania kierowcy uwiecznił policyjny videorejestrator.

Również wczoraj kwadrans po godz. 8:00 bialski „Speed” zatrzymał 22-letniego mieszkańca powiatu wysokomazowieckiego, który kierując samochodem marki Mercedes w terenie zabudowanym jechał z prędkością 112 km/h. Wszyscy kierowcy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe 3 miesiące. Otrzymali też wysokie mandaty i punkty karne.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest wciąż główną przyczyną zdarzeń drogowych, do jakich dochodzi na naszych drogach. Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama