Reklama

Koronawirus. Statystyki w powiecie bialskim i Białej Podlaskiej – 27.04

Przedstawiamy aktualną sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu bialskiego i Białej Podlaskiej na 27 kwietnia (dane na godz. 18:30).

27 kwietnia nie odnotowano nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W mieście Biała Podlaska do tej pory wykryto 5 przypadków wystąpienia wirusa SARS-CoV-2 (6.04 – 1 osoba, 08.04 – 2 osoby, 9.04 – 1 osoba, 16.04 – 1 osoba), natomiast w powiecie bialskim stwierdzono 1 przypadek (24.04).

Obecnie w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej znajdują się trzy osoby z podejrzeniem koronawirusa, a hospitalizowanych jest sześć osób z wynikiem pozytywnym.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie informuje, że kwarantanną objętych jest obecnie 359 osób (o 17 więcej*), a 9 osób znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym (o 4 więcej*). Liczba hospitalizowanych w ciągu 24 godzin z podejrzeniem zakażenia zmalała o jedną osobę i w tej chwili jest to jedna osoba.
*porównanie dotyczy ostatnich 24 godzin.

Warto także śledzić mapę przypadków zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim, która jest aktualizowana codziennie po godzinie 18:00 po ostatnim komunikacie Ministerstwa Zdrowia. Mapa przypadków znajduje się pod poniższym linkiem:

https://www.lublin.uw.gov.pl/mapa-przypadków

materiał: powiat bialski / Biała Podlaska miasto / koronawirus
źródło: wsselublin.pis.gov.pl /  Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego /rzecznik prasowy WSzS w Białej Podlaskiej, https://www.lublin.uw.gov.pl/
zdjęcie: pixabay.com
mapa powiatu: Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama