Reklama

Pomoc dla przedsiębiorców wynajmujących lokale użytkowe od ZGL

Decyzją Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka, w związku z epidemią koronawiursaCOVID-19, planowana jest pomoc przedsiębiorcom wynajmującym lokale z zasobu Zakładu Gospodarki Lokalowej Sp. z o.o.

Prezydent wyraził zgodę na zastosowanie zwolnień w opłatach za najem lub dzierżawę należnych spółce Zakład Gospodarki Lokalowej Sp. z o.o. od przedsiębiorców na określonych warunkach:

  • Przedsiębiorcy wymienieni w § 8 ust. 1 pkt. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, mają prawo do zwolnienia w całości z opłat za najem lub dzierżawę na ich pisemny wniosek;
  • Przedsiębiorcy, którzy zawiesili działalność gospodarczą po 20 marca 2020 r., mają prawo do zwolnienia w całości z opłat za najem lub dzierżawę na pisemny wniosek przedsiębiorcy na okres zawieszenia działalności gospodarczej, jednak nie dłuższy niż od 01.04.2020 r. do 30.06.2020 r.
  • Przedsiębiorcy, których sytuacja ekonomiczna uległa pogorszeniu, mają prawo do zwolnienia z opłat za najem lub dzierżawę w wysokości 50% na ich pisemny wniosek za okres od 01.04.2020 r. do 30.06.2020 r.

materiał: Biała Podlaska miasto
info / grafika: ZGL w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama