Reklama

Warszawska wkroczyła w II etap obecnej przebudowy (galeria)

Na bieżąco informujemy o utrudnieniach i kolejnych zamkniętych fragmentach ulicy Warszawskiej. W Białej Podlaskiej trwa przebudowa ul. Warszawskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kopernika do posesji nr 65A. W związku z prowadzonymi pracami od 30 marca do 30 maja br. na poszczególnych odcinkach zmienia się organizacja ruchu. Ekipy Tre-Dromu wkraczyły właśnie w II etap planowanych zamknięć a prace przenoszą się na odcinek pomiędzy Spacerową i Pokoju.

ETAP II
• Planowany termin zamknięcia: 20.04.2020 r. – 4.05.2020 r.
• Odcinek od ulicy Spacerowej do ulicy Pokoju z częścią skrzyżowania
• Tymczasowy objazd dla pojazdów poniżej 10 t zostanie wyznaczony ul. Sławacińską
• Przystanki autobusowe z ul. Warszawskiej zostaną przeniesione na ul. Sławacińską
więcej w materiale <<==>> LINK 

Odwiedziliśmy właśnie plac budowy. Nie ma śladu po przepuście mostowym na wylocie z miasta. W tym miejscu obecnie już ciągłość ulicy pobudowanej na wale. Krawężniki i pobocza drogowe ułożono po obu stronach ulicy na 95 procentach długości przebudowywanego odcinka.

Rozpoczęła sie budowa chodnika po prawej stronie ulicy. Ekipy Tre-Dromu „ciągną deptak” od granic miasta w kierunku na siedzibę nadleśnictwa. Po drodze powstają pierwsze zjazdy z kostki brukowej. Jest szansa, że w tym tygodniu chodnik i zjazdy pojawią się do ulicy Spacerowej a prace rozpoczną się na odcinku do ulicy Pokoju.

W świetle ulicy zwieziono też kostki kamienną do wykonywania robót brukarskich. Kostka trafiła m.in. na zatokę autobusową po lewej stronie ulicy na przystanek Warszawska 2.

Z prac drogowych warto wspomnieć o zdjęciu warstw asfaltowych na skrzyżowaniu Warszawskiej z Kopernika i Pułaskiego. Tu będzie teraz największy ból dla kierowców. Skrzyżowanie zostanie całkowicie przebudowane. Zmodernizowany zostanie i zaproponowane zupełnie nowe rozwiązanie w ulicę Kopernika. Zniknie m.in. słynna „myląca wyspa”. Z Kopernika w Warszawską wjedziemy pasem ruchu wprowadzającym – lewoskrętem. Przebudowane zostały już skrzyżowania ze Spacerową i Pokoju. Zyskały poszerzenie światła drogi. Prace prowadzone są przy Jana Makaruka.

wcześniejsze materiały z ulicy Warszawskiej:

III – ostatni – etap przebudowy ulicy Warszawskiej (galeria)<<==>> LINK 
Fotorelacja z przebudowy Warszawskiej. Trwa etap I zamknięcia ulicy galeria <<==>> LINK
Uwaga! Kolejne utrudnienia w związku z przebudową ul. Warszawskiej <<==>> LINK 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama