Reklama

Reklama

Kryminałki: Okradli teren byłego lotniska, usłyszeli już zarzuty

Za szereg kradzieży odpowiedzą dwaj mieszkańcy Janowa Podlaskiego w wieku 19-20 lat. Mężczyźni podejrzani są o kradzież elementów metalowych i żeliwnych z terenu byłego lotniska w Białej Podlaskiej. Łupem sprawców padły również elektronarzędzia. Wartość strat oszacowana została łącznie na kwotę ponad 15 tys. zł. Dodatkowo 19-latek poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności.

Posłuchaj ważnego spotu:

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej przy współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie, zatrzymali dwóch mieszkańców Janowa Podlaskiego w wieku 19-20 lat. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyźni podejrzewani są o kradzież elementów żeliwnych i metalowych z terenu kompleksu wojskowego w Białej Podlaskiej. Łupem sprawców padły m.in. pokrywy stanowisk rozruchowych samolotów, skrzynki sterujące latarniami na pasie startowym czy elementy ogrodzenia. Łączna wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 13 tys. zł. Funkcjonariusze ustalili, że do kradzieży dochodziło od połowy marca do 20 kwietnia br. Skradzione mienie sprzedawane było na skupach złomu na terenie powiatu bialskiego i łosickiego. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia.

W trakcie prowadzonych czynności w miejscu zamieszkania mężczyzn policjanci zabezpieczyli elektronarzędzia oraz ustalili, że pochodzą one z kradzieży w jednym z bialskich sklepów. Policjanci zabezpieczyli m.in. wkrętarkę, wiertarko-wkrętarkę, szlifierkę kątową a także piłę akumulatorową. Tu wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 2 tys. zł.

Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Odpowiadać będą za szereg kradzieży na terenie byłego lotniska jak też kradzież elektronarzędzi. W rozmowie z policjantami swoje postępowanie tłumaczyli trudną sytuacją materialną. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

19-latek prosto „policyjnego aresztu” trafił do zakładu karnego, gdyż był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama