Reklama

Przygotujmy się na remont Akademickiej! (galeria)

Wykonanie bitumicznej warstwy ścieralnej jezdni oraz wymiana krawężników betonowych w ulicy Akademickiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Artyleryjską do skrzyżowania z ulicą Kopernika w Białej Podlaskiej to kolejne zadanie drogowe które rozpocznie się już wkrótce. Tym bardziej, że data zakończenia prac i oddanie odnowionej ulicy i chodników planowane jest już na koniec sierpnia br.

Bialski magistrat złożył już zamówienie i rozpisał przetarg. Prace na Akademickiej polegać mają na wymiana krawężników betonowych oraz wykonanie nawierzchni jezdni warstwy ścieralnej bitumicznej. Ulica uzyska swobodne odprowadzenie wód opadowych i roztopowych z regulacją wysokościową elementów uzbrojenia sieci.

Odnowione i przełożone zostaną chodniki z kostki brukowej, a pasy zielni na poboczach gruntowych zostaną rozplantowane i obsiane trawą.

Prace prowadzone będą na odcinku ulicy Akademickiej o długości ok. 570 metrów. Początek prac od skrzyżowania z Artyleryjską. Wyremontowane zostaną wjazdy i zjazdy na posesje na całej długości. Dodatkowo remont dotyczył będzie skrzyżowań z ul: Literacką, Piękną, Zgoda, Olimpijczyków, Głęboką, Kopernika i Glinki.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
mapa: openstreetmap.org
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama