Reklama

Kryminałki: Odpowie za kradzież „na wyrwę”

Bialscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży "na wyrwę”. Do zdarzenia doszło pod koniec marca br. na terenie Białej Podlaskiej. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 18-letni mieszkaniec miasta. Wobec mężczyzny Prokurator zastosował dozór Policji. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło pod koniec marca br. przy ul. Warszawskiej w Białej Podlaskiej. Nieznany sprawca podbiegł do idącej kobiety, wyrywając trzymaną przez nią torebkę z zawartością m.in. pieniędzy, telefonu oraz dokumentów. Wartość strat pokrzywdzona oszacowała na kwotę 600 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili personalia osoby podejrzanej o dokonanie tego czynu. Okazało się, że jest to 18-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

Młodzieniec zatrzymany został do wyjaśnienia. W trakcie rozmowy z policjantami przyznał się do kradzieży. Wskazał również miejsce porzucenia torebki. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Wobec 18-latka Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Sprawa ma charakter rozwojowy, mundurowi ustalają czy to jedyny czyn na koncie nastolatka. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci dotarli też do paserów skradzionego telefonu oraz odzyskali aparat. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 23-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, natomiast 14-latkiem zajmie się Sąd Rodzinny.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama