Reklama

Koronawirus. Statystyki w powiecie bialskim i Białej Podlaskiej – 20.04

Przedstawiamy aktualną sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu bialskiego i Białej Podlaskiej na 20 kwietnia (dane na godz. 18:30).

20 kwietnia nie odnotowano nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W mieście Biała Podlaska do tej pory wykryto 5 przypadków wystąpienia wirusa SARS-CoV-2 (6.04 – 1 osoba, 08.04 – 2 osoby, 9.04 – 1 osoba, 16.04 – 1 osoba). W powiecie bialskim dotychczas nie odnotowano żadnego przypadku zakażenia wirusem.  

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie informuje, że kwarantanną objętych jest obecnie 431 osób (o 216 osób mniej w ciągu ostatnich 24 godzin), a 1 osoba znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym (o 10 osób mniej w ciągu 24 godzin). Liczba hospitalizowanych podejrzanych o zakażenie wzrosła do jednej osoby.

Na dzień 20 kwietnia 2020 r. na godz. 18:30 na terenie województwa lubelskiego odnotowano w sumie 310 (+3) przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 10 osób zmarłych i 113 (+15) ozdrowieńców. Laboratoria: WSSE w Lublinie, RCKiK w Lublinie i WIHE w Puławach w ciągu ostatnich 24 godzin przebadały łącznie 242  osoby.

Warto także śledzić mapę przypadków zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim, która jest aktualizowana codziennie po godzinie 18:00 po ostatnim komunikacie Ministerstwa Zdrowia. Mapa przypadków znajduje się pod poniższym linkiem:

https://www.lublin.uw.gov.pl/mapa-przypadków

materiał: powiat bialski / Biała Podlaska miasto / koronawirus
źródło: wsselublin.pis.gov.pl /  Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego /rzecznik prasowy WSzS w Białej Podlaskiej, https://www.lublin.uw.gov.pl/
zdjęcie: pixabay.com
mapa powiatu: Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama