Reklama

Uczniowie z Gminy Kodeń już bez przeszkód mogą uczyć się zdalnie

Na początku kwietnia informowaliśmy, że Gmina Kodeń zakupiła 13 laptopów do zdalnego nauczania. Laptopy te zostały przekazane po świętach wielkanocnych uczniom, którzy nie posiadają odpowiedniego sprzętu komputerowego bądź w rodzinie jest kilkoro uczniów i uniemożliwia lub poważnie im to utrudnia uczestniczenie w zdalnym nauczaniu.

Gmina Kodeń ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach: I Osi priorytetowej POPC – „Powszechny dostęp do szybkiego internetu” Działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego, otrzymała na zakup laptopów 45 tysięcy zł. Środki te zostały wykorzystane na zakup 13 laptopów i 3 programów Microsoft Office. Po zakończeniu nauczania w systemie „zdalna szkoła” laptopy zostaną przekazane dla Zespołu Placówek Oświatowych.

Laptopy rodzicom uczniów przekazali nauczyciele informatyki w ZPO w Kodniu Zbigniew Gwardiak i Artur Podsiadły. W części spotkania z rodzicami uczestniczył wójt Gminy Kodeń Jerzy Troć.

materiał: Gmina Kodeń

zdjęcia: Gmina Kodeń

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama