Ogłoszenie

Reklama

Kodeń szyje maseczki!

Do akcji szycia maseczek włączyła się również Gmina Kodeń. Tutaj inicjatywa wyszła od Ojców Oblatów a mieszkańcy oraz Urząd Gminy Kodeń i jego jednostki organizacyjne ochoczo się przyłączyły, bo jak mówi Wójt Jerzy Troć najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców.

Gmina Kodeń aktywnie walczy z koronawirusem, jako jedna z pierwszych gmin powiatu bialskiego przekazała 10 000 zł dla bialskiej służby zdrowia na walkę z wirusem. Teraz nadszedł czas na kolejny etap czyli szycie i dystrybucję maseczek wielokrotnego użytku mieszkańcom Gminy.

Jak pisze Gmina Kodeń na swoim fanpage’u: W ciągu 2 dni do mieszkańców Kodnia i Zabłocia oraz podopiecznych WTZ i ŚDS i ich rodzin trafiło prawie 500 masek. W poniedziałek (20 kwietnia) będzie kolportaż w miejscowości Kostomloty I od 10 do 12, Kostomloty II od 12 do 14 w Świetlicach Wiejskich. Następne miejscowości w kolejnych dniach. Należy śledzić uważnie fanpage Gminy Kodeń, tam podawane są miejscowości, w których będą dystrybuowane maseczki. Maseczki również można nabyć codziennie w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kodniu w godzinach 10- 16.

Maseczki są produkowane przez WTZ ŚDS i Ojców oblatów a odbiór w Domu kultury. Koszt produkcji maseczki 2 zł. Ofiara dobrowolna. Dochód przeznaczamy na cele charytatywne. – mówi Piotr Skolimowski dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kodniu

Ojcowie Oblaci nie poprzestają tylko na akcji szycia maseczek, już dzisiaj na fanpage’u Sanktuarium Maryjnego w Kodniu można wyczytać : Od poniedziałku ruszamy z szyciem fartuchów. Materiał jest. Szukamy 2-4 Panie/Panów do szycia fartuchów.

Osoby chętne do pomocy mile widziane!

 

materiał/zdjęcia: Gmina Kodeń

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama