Reklama

Prezydent przedstawił cztery propozycje pomocy dla bialskich przedsiębiorców na czas pandemii koronawirusa

Podczas wczorajszego live, prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk przedstawił cztery propozycje, które mają w najbliższym czasie pomóc bialskim przedsiębiorcom w tym trudnym dla nich okresie pandemii koronawirusa. Dwie z nich w formie stosownych uchwał podejmowane będą podczas najbliższej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta.

Prezydent podczas spotkania na żywo podkreślił, że dzięki odpowiedzialnemu zarządzaniu budżetem miasta oraz dzięki podejmowaniu czasami trudnych, ale koniecznych i odpowiedzialnych decyzji miasto jest w stanie zaoferować taką pomoc. – Chcemy na miarę naszych możliwości wspomagać utrzymanie rozwoju gospodarczego i tworzonych w ten sposób miejsc pracy. Po to, żeby miasto wciąż miało swoje możliwości rozwojowe, a wszyscy, który podjęli działalność gospodarczą mieli tą świadomość, że Biała Podlaska pomaga swoim przedsiębiorcom i pracownikom, dla których tworzą miejsca pracy – mówił prezydent.

Wymieńmy w punktach przedstawione przez prezydenta propozycje.

1. Zwolnienie od podatku od nieruchomości na okres do 3 miesięcy na miesiące: kwiecień, maj i czerwiec.

2. Zwolnienie z opłaty prolongacyjnej.

Dotyczy przedsiębiorców, którzy zwrócą się z uzasadnionymi wnioskami do prezydenta i uzyskają decyzję o odroczeniu terminu płatności lub rozłożeniu podatku na raty, np. podatku od środków transportowych.

3. Zwolnienie z czynszu najemców lokali z zasobów miejskiej spółki ZGL.

Całkowite zwolnienie z czynszów w okresie do 3 miesięcy. Dotyczyć będzie przedsiębiorców, którzy otrzymali ustawowy zakaz prowadzenia działalności, lub tych którzy w okresie pandemii zawiesili swoją działalność.

Natomiast 50% zwolnienie z opłat czynszowych ZGL będą mogli uzyskać przedsiębiorcy, którzy nadal prowadzą działalność, ale których sytuacja ekonomiczna w tym okresie uległa pogorszeniu. Wnioski w tej sprawie należy kierować do zarządu spółki ZGL.

4. Zwolnienie z czynszu za grunty miejskie na czas pandemii

Dotyczy najemców, którzy prowadzą na gruntach miejskich tzw. ogródki gastronomiczne. Wnioski w tej sprawie można kierować do prezydenta miasta.

Dwie wspomniane na początku uchwały zostały przedłożone radnym i będą rozpatrywane podczas najbliższej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, która odbędzie się prawdopodobnie w najbliższy poniedziałek 20 kwietnia.

materiał: Biała Podlaska miasto
zdjęcie: arch. Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama