Reklama

III – ostatni – etap przebudowy ulicy Warszawskiej (galeria)

Kilka dni temu, bialski magistrat poinformował o kolejnym sukcesie w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Na miejskie konta trafi prawie 6 mln 720 tys zł. Będzie to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na remont i przebudowę ostatniego już odcinka jednej z najważniejszych tras komunikacyjnych na mapie Białej Podlaskiej - ulicy Warszawskiej.

Przebudowa ul. Warszawskiej w Białej Podlaskiej na odcinku III, planowana jest od posesji nr 65A do skrzyżowania z obwodnicą miasta (WIĘCEJ <<==>> LINK

Długość ostatniego odcinka to prawie 1 kilometr i 400 metrów. Dobrą informacją jest i to, że czas realizacji już się rozpoczął – kwiecień 2020 a planowany termin zakończenia ustalono na listopad 2020. Także nową ulicą pojedziemy już w tym roku!

Prawie dziesięć milionów złotych ma wartość kosztorysowa prac planowanych do zrealizowania na III odcinku. Dokładna kwota całkowita oszacowana została na 9 mln 599 tys 253 zł i 45 groszy. Fundusz Dróg Samorządowych wsparł inwestycję dofinansowaniem w wysokości 6 mln 719 tys 477 zł. Budżet miasta zabezpieczy pozostałe środki jako wkład własny w wysokości 2 mln 879 tys 776 zł i 45 groszy.

Przypomnijmy, że obecnie trwają prace na przebudowie II etapu ulicy Warszawskiej na odcinku od ul. Kopernika do posesji nr 65A. Prace te wykonuje Tre-Drom Biała Podlaska. Jedna z ostatnich naszych relacji w linku <<==>> CZYTAJ WIĘCEJ 

Szybkie pozyskanie kolejnych środków to duży sukces Białej Podlaskiej i prezydenta Michała Litwiniuka wraz z wiceprezydentem odpowiedzialnym za inwestycje Maciejem Buczyńskim. Wszystko wskazuje na to, że 2020 rok będzie czasem zakończenia jednej z największych, etapowych inwestycji drogowych w mieście. Mieszkańcy i przyjezdni zyskają nowoczesną, w pełni przebudowaną arterię komunikacyjną.

Warto o tym pisać tym bardziej, że wiedząc o tak szybkim i z sukcesem zakończonym procesem inwestycyjnym przy modernizacji Warszawskiej, luzuje się czas i środki na następną ważną przebudowę, kolejnej ważnej trasy w Białej Podlaskiej – mowa o ulicy Sidorskiej. Jesteśmy coraz bliżej prac związanych z modernizacją tej arterii komunikacyjnej – kluczowej – dla południowych dzielnic miasta.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
mapa: openstreetmap.org
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Są 2 komentarze do tego artykułu.

  1. Jeżeli prezydentem by został Stefaniuk to wszystkie 3 etapy by wyremontował,bo tak było w planach a przypisywanie i pokazywanie jaki to długi odcinek wyremontuje Litwiniuk (za pieniądze państwowe(w dużej mierze) jest poprostu nieuczciwe.
    Ale to Radiobiper.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama