Reklama

Nie marnujmy wody!

Z apelem o oszczędne i racjonalne gospodarowanie oraz o zakazie poboru wody z hydrantów do mieszkańców zwrócili się wójt gminy Międzyrzec Podlaski i kierownik GZUWiGK Drelów. Poniżej zamieszczamy treść pisma.

APEL DO MIESZKAŃCÓW GMINY
O OSZCZĘDNE I RACJONALNE GOSPODAROWANIE WODĄ
ORAZ O ZAKAZIE POBORU WODY Z HYDRANTÓW

W związku z brakiem opadów deszczu, dużym wzrostem zużycia wody pobieranej z gminnych wodociągów oraz odnotowywanych przypadkach nielegalnego poboru wody z hydrantów przeciwpożarowych, w celu uniknięcia przerw w dostawie,  proszę  wszystkich użytkowników sieci wodociągowej o racjonalne i oszczędne gospodarowanie wodą.

Bezpodstawny i intensywny pobór wody z hydrantu ma ogromny wpływ na ciśnienie w sieci wodociągowej w całej Gminie Międzyrzec Podlaski. W wielu przypadkach otwarty hydrant przez osobę nieupoważnioną staje się potencjalnym źródłem skażenia bakteriologicznego wody, co w obecnej sytuacji epidemiologicznej stanowi ogromne zagrożenie.

Apelujemy aby nie pozostawać obojętnym na zauważone przypadki kradzieży wody z hydrantu, prosimy o niezwłoczne informacje o takich zdarzeniach na numer (83) 371-24-96 lub email: [email protected]
Tylko eliminując proceder kradzieży wody
 z  hydrantów, możemy zapewnić niezawodność i komfort dostaw wody dla wszystkich mieszkańców.

Korzystanie z wody z hydrantów do innych celów niż do gaszenia pożarów jest traktowane jako kradzież i podlega karze grzywny w wysokości do 5000 zł zgodnie z art. 28 ust. 1 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzeniu ścieków (Dz.U.2019.1437 ze zm.)

Nie możemy sobie pozwolić na to, by doszło do pożaru, którego strażacy nie będą mogli szybko ugasić ze względu na brak wody w sieci.

Ze względu na powyższe, w godzinach 16:00 – 22:00 zabrania się podlewania wodą z gminnej sieci trawników i upraw polowych oraz wykorzystywania do innych potrzeb niż socjalno-bytowe przez odbiorców wody.

Szanujmy wodę, aby była dostępna dla wszystkich Mieszkańców naszej gminy.

Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski
/-/ Krzysztof Adamowicz

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama