Reklama

Kryminałki: Odpowie za kradzież 60 drzew

Za wyrąb i kradzież 60 drzew odpowie 56-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 2 tys. zł., a proceder trwał od początku 2017 roku. Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Popełniony czyn zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek bialscy policjanci powiadomieni zostali o kradzieży kilkunastu drzew na szkodę Urzędu Miasta. Do zdarzenia dojść miało w marcu br. na terenie kompleksu leśnego w gm. Biała Podlaska. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Funkcjonariusze ustalili, personalia osoby mogącej mieć związek ze sprawą. Okazało się, że jest to 56-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska. Kiedy policjanci dotarli do jego miejsca zamieszkania mężczyzna był w trakcie rozładunku drzewa. Okazał jednak dokumenty z których wynikało, że wszedł w jego posiadanie legalnie. Policjanci nie dali się zwieść zapewnieniom mężczyzny. W trakcie czynności ustalili, że jedynie cześć ze znajdującego się na posesji drzewa została zakupiona.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami przyznał, że chcąc uniknąć odpowiedzialności dokonał zakupu dopiero, kiedy dowiedział się, że policjanci wykonują czynności w sprawie kradzieży.

Funkcjonariusze wykonując czynności w sprawie ustalili, że do kradzieży na terenie wskazanej działki leśnej dochodziło już od początku 2017 roku. Łącznie łupem sprawcy padło 60 drzew. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 2 tys. zł.

56-latek usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama