Reklama

Funkcjonariusze KAS wspomagają patrole policyjne

Funkcjonariusze Lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej już od kilku dni wspierają funkcjonariuszy Policji w pilnowaniu porządku publicznego w związku z pandemią COVID-19. W ramach wspólnych patroli lub samodzielnie, na przydzielonych przez policję obszarach, funkcjonariusze sprawdzają respektowanie ograniczeń dotyczących przemieszczania i grupowania się osób.

Są to przede wszystkim działania prewencyjne i informacyjne. W oznakowanych pojazdach Służby Celno-Skarbowej funkcjonariusze kontrolują miejsca potencjalnych skupisk ludzi. Patrolują ulice, okolice sklepów i innych punktów usługowych, sprawdzają parki, place zabaw, okoliczne lasy i inne miejsca rekreacji. Sprawdzają również czy w środkach komunikacji jest bezpieczna liczba osób i czy zachowane są pomiędzy nimi bezpieczne odległości – by zminimalizować ryzyko potencjalnych zakażeń.

Z radiowozu Służby Celno-Skarbowej odtwarzany jest też apel Komendy Głównej Policji zachęcający mieszkańców do pozostania w domach i niegrupowania się – w trosce o wspólne bezpieczeństwo. W działaniach wspierających policję biorą udział funkcjonariusze KAS z dwóch Referatów Realizacji. W zależności od potrzeb, możliwe jest włączenie w akcję innych referatów lubelskiej KAS.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama