Reklama

Biała Podlaska: Nocna tragedia przy ulicy Nowej

Nieoficjalnie: W nocy z 8 na 9 kwietnia 2020r. na Nowej wybuchł pożar. Spłonął bezdomny. Zainstalował się w budynku na prywatnej posesji i prawdopodobnie sam zaprószył ogień.

Dlaczego bezdomni nie korzystają z miejskiej noclegowni? Bo tam obowiązuje trzeźwość!

Na terenie Białej Podlaskiej przy ul. Kąpielowej 11 funkcjonuje Noclegownia dla Bezdomnych i Ogrzewalnia czynne całą dobę. W noclegowni znajduje się 20 miejsc noclegowych, z możliwością utworzenia 3 dodatkowych jeśli zaszłaby taka potrzeba. Osoby bezdomne przebywające w noclegowni mają zapewniony nocleg, środki czystości, dezynfekcji i ochrony osobistej, codziennie dowożone są ciepłe posiłki. Ponadto osoby bezdomne otrzymały artykuły żywnościowe w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa FEAD, mają też możliwość wymiany odzieży. Aktualnie ze schronienia w noclegowni korzysta 8 bezdomnych. Każda osoba bezdomna z Białej Podlaskiej, która nie jest w stanie zapewnić sobie schronienia może zostać skierowana przez MOPS do zakwaterowania w noclegowni, jeśli wyraża na to zgodę. Ponadto osoby bezdomne mogą otrzymać wsparcie finansowe lub w formie rzeczowej na zabezpieczenie istniejących potrzeb, np. zakup leków, odzieży czy obuwia.

Osoby bezdomne korzystające z noclegowni i ogrzewalni motywowane są do pozostania w placówce przez całą dobę, w celu ograniczenia ruchu tych osób w przestrzeni publicznej. Zobowiązane są do uzasadniania pracownikowi noclegowni konieczności wyjścia poza placówkę, godziny wyjścia i powrotu są ewidencjonowane. W noclegowni wydzielono pomieszczenie dla nowo przyjmowanych osób, stan zdrowia tych osób jest stale monitorowany oraz pracownik placówki przeprowadza krótki wywiad dotyczący ewentualnego kontaktu z osobą mogącą być zakażoną wirusem SARS-Cov-2.

Pracownicy placówki, jak i osoby bezdomne w niej przebywające zobowiązane zostały do bezwzględnego przestrzegania wzmożonego reżimu sanitarnego.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama