Reklama

Koronawirus. Statystyki w powiecie bialskim i Białej Podlaskiej – 08.04

Przedstawiamy aktualną sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu bialskiego i Białej Podlaskiej na 8 kwietnia (dane na godz. 20:00).

Rzecznik prasowy wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka poinformowała w dzisiejszym komunikacie o dwóch kolejnych osobach zarażonych wirusem COVID-19 w mieście Biała Podlaska. To mieszkanki miasta w przedziale wieku 21-40 lat i powyżej 61 lat, które miały kontakt z zarażonym. Ich stan jest dobry i nie wymagają one hospitalizacji.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie informuje, że kwarantanną objętych jest 534 osób (o 33 osoby więcej w ciągu ostatnich 24 godzin), a 17 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym (w ciągu ostatnich 24 godzin ta liczba wzrosła o 7 osób). Liczba hospitalizowanych spadła do zera. Jak pisaliśmy wyżej na dzień dzisiejszy są 3 osoby ze stwierdzonym koronawirusem (o 2 osoby więcej w ciągu ostatnich 24 godzin).

Warto także śledzić mapę przypadków zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim, która jest aktualizowana codziennie po godzinie 18:00 po ostatnim komunikacie Ministerstwa Zdrowia. Mapa przypadków znajduje się pod poniższym linkiem:

https://www.lublin.uw.gov.pl/mapa-przypadków

materiał: powiat bialski / Biała Podlaska miasto / koronawirus
źródło: wsselublin.pis.gov.pl /  Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego / https://www.lublin.uw.gov.pl/
zdjęcie: pixabay.com
mapa powiatu: Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama