Reklama

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Daniel Dragan ustalił: Wojewoda zgadza się na sesje zdalne!

W nawiązaniu do informacji prasowej z dnia 26 marca br o skierowaniu przez wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Białej Podlaskiej.

Daniela Dragana – do wojewody lubelskiego pisma w sprawie interpretacji przepisów o możliwości prowadzenia zdalnych sesji przez organy jednostek samorządu terytorialnego (LINK) informujemy, że wiceprzewodniczący otrzymał pozytywną odpowiedź.

Odpowiednie przepisy wprowadziła Ustawa z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw. Nie mniej jednak obradowanie wg powyższych zasad możliwe jest dopiero od momentu rozpoczęcia obowiązywania ustawy tj. 31 marca 2020 r. Sesje zdalne, który odbyły się przed tym terminem mogą być kwestionowane przez organy nadzoru.

Powyższe przepisy bardzo ułatwią nam pracę oraz decyzyjność. Ostatnio musieliśmy podjąć decyzję o przesunięciu sesji Rady Powiatu w Białej Podlaskiej z powodu zagrożenia epidemiologicznego. Podobne problemy miało wiele innych samorządów. Teraz możemy podejmować ważne decyzje bez obaw, że zostaną zakwestionowane przez organy nadzoru – mówi wiceprzewodniczący Dragan.

materiał: Daniel Dragan radny powiatu bialskiego
tekst: Daniel Dragan / Leszek Niedaleki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama