Reklama

Helikopter z maseczkami dla mieszkańców wylądował w Międzyrzecu Podlaskim (film)(galeria)

Maseczki dla Polski to akcja obywatelska, która trwa niespełna dwa tygodnie, a Międzyrzec Podlaski jest drugim miastem w Polsce (przy współpracy gminy Międzyrzec Podlaski i gminy Drelów oraz sponsora - partnera akcji - firmy WIPASZ S.A.), które wzięło w niej udział, dzięki czemu trafiło do nas 26 tysięcy sztuk. W poprzednim tygodniu przekazano kilkadziesiąt tysięcy maseczek do Mławy, a we wtorek do Olsztyna i okolic poleci ich ćwierćmiliona.

Dr n med. Łukasz Grabarczyk, konsultant medyczny projektu – Takie działalności jak nasza uczą nas nowych nawyków i propagują noszenie maseczek, ponieważ ograniczają kontakt dłoni z twarzą, czyli zmniejszają możliwość inwazji wirusa poprzez drogę kropelkową. O maseczki trzeba dbać – łatwo się je dekontaminuje, można je wygotować, ale trzeba o nie dbać. Dajemy te maseczki nieodpłatnie, abyście nie wykupowali maseczek, które w tej chwili potrzebne są lekarzom. Noszenie maseczki chirurgicznej, która jest jednorazowa, jest olbrzymim błędem i nieumiejętne jej używanie może być źródłem zakażenia.

Są to maseczki wielokrotnego użytku, w których chusteczka higieniczna może być jednorazowym filtrem. Instrukcje i wszelkie informacje dotyczące maseczek znajdują się na stronie maseczkidlapolski.pl.

Zbigniew Kot, burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego podziękował w imieniu mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego i okolicznych gmin (gminy Międzyrzec Podlaski i gminy Drelów) – Jest to świetny przykład z jaką troską przedsiębiorcy mogą zainicjować akcję. To ludzie, którzy patrzą tak generalnie na sytuację związaną z bezpieczeństwem naszych mieszkańców. Naprawdę Polska jest wdzięczna. Już w poniedziałek nasi pracownicy rozpoczną tą akcję od osiedli wielorodzinnych, gdzie trafią do skrzynek pocztowych, a potem rozpoczniemy na poszczególne osiedla jednorodzinnych domów. Tak samo będą dystrybuowane w gminach.

Od poniedziałku, ponieważ zgodnie z przepisami Głównego Inspektora Sanitarnego, każda przesyłka musi odbyć kwarantannę 72 godzinną, co spowodowane jest żywotnością wirusa.

Ireneusz Iwański, rzecznik projektu tłumaczy – Te maseczki otrzymujecie bezpłatnie, ale nie są za darmo. Finansowane są przez tych którzy wpłacają na konto naszej fundacji i bardzo Was prosimy – wspierajcie naszą akcję i pomóżcie tym, którzy jeszcze tych maseczek nie mają.

Zachęcamy do zapoznania się z całą treścią konferencji:

Galeria:

Autor zdjęć:
Tomasz Łukaszuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama