Reklama

Kryminałki: Przejechał skrzyżowanie na czerwonym, w organizmie miał 1,7 promila alkoholu

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 54-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna zatrzymany został przez bialskich funkcjonariuszy po tym, jak „czekał” na skrzyżowaniu na zielonym świetle, przejechał natomiast na czerwonym. W organizmie miał 1,7 promila alkoholu. Na koncie 54-latka widnieje też decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania. O dalszym losie amatora jazdy "na podwójnym gazie" zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 17.40 na skrzyżowaniu ul. Brzeskiej z ul. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli oczekujące na przejazd audi. Kiedy światło w sygnalizatorze zmieniło się na kolor zielony kierowca samochodu nadal nie reagował. Natomiast przejechał dopiero na „czerwonym”, skręcając w ul. Jana Pawła II.

Policjanci natychmiast zatrzymali auto do kontroli. Od razu wyczuli woń spożytego przez kierowcę alkoholu. Urządzenie wykazało 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Za kierownicą audi siedział 54-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna oświadczył, że od dawna nie ma uprawnień do kierowania, gdyż zostały mu one zatrzymane. Dodał, że tego dnia spożywał alkohol ze swoim znajomym. Niestety mężczyzna w takim stanie postanowił wracać do domu.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że wobec 54-latka wydana została decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za popełnione wykroczenia.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst:Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama