Reklama

Operacja Rzeka 2020 odwołana. Uruchamiają zbiórkę Operacja Rzeka dla Szpitali

Epidemia koronawirusa w Polsce zmusiła nas do odwołania akcji Operacja Czysta Rzeka w roku 2020. Z przykrością zamykamy rejestrację sztabów i nabór wolontariuszy. W zaistniałej sytuacji nie jesteśmy w stanie przeprowadzić akcji sprzątania w ramach tegorocznej edycji Operacji Czysta Rzeka.Korzystając z okazji chcemy wyrazić ogromną wdzięczność przede wszystkim naszym Wolontariuszom, Szefom Sztabów oraz Partnerom, którzy wykazali się gotowością do działania. Dziękujemy za Państwa dotychczasowe zaangażowanie i liczymy na współpracę w najbliższej przyszłości.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że sytuacja, w której się znaleźliśmy jest trudnym przeżyciem dla nas wszystkich. Epidemia i jej skutki doświadczają każdego z nas.W szczególny jednak sposób doświadczają lekarzy i personel medyczny, osoby które ryzykując zdrowie, a może nawet życie, codziennie walczą ze skutkami pandemii. Wszyscy wiemy w jak trudnych warunkach muszą  pracować borykając się  często z brakami elementarnych środków ochronnych; maseczek, kombinezonów, rękawic czy środków dezynfekcyjnych.

W sytuacji kiedy inni ryzykują tak wiele nie chcemy obojętnie stać z boku. Jako organizatorzy Operacji Rzeka wierzymy w to, że jedyną właściwą postawą jest pełne zaangażowanie się w każdą dostępną formę pomocy. Dlatego zwracamy się do Was, przyjaciół Operacji z ogromną prośbą o włączenie się w organizowaną przez nas w dniach 1-8 kwietnia zbiórkę Operacja Czysta Rzeka dla Szpitali. Akcję organizujemy wspólnie z naszym Partnerem Stowarzyszenie Wspólnota Arche, która jest Organizacją Pożytku Publicznego.

Planowane działanie jest niezwykle proste. Chcemy wszystko co miało być pomocne w przeprowadzeniu tegorocznej akcji przekazać na zbiórkę publiczną, w czasie której każdy z Was będzie mógł wesprzeć zakup najbardziej potrzebnych personelowi szpitali pakietów ochronnych. Mamy głęboką nadzieję, że nasza prośba spotka się z Waszym zrozumieniem i życzliwym przyjęciem.

Wierzymy w to, że, dzieląc się dobrem możemy wiele zmienić. Przecież z dobrem jest tak, że im więcej dajemy tym więcej dostajemy. Kiedy jak nie dzisiaj możemy sprawdzić w działaniu prawdziwość tych słów?

tekst: Izabela Sałamacha Operacja Rzeka
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama