Reklama

Koronawirus. Sytuacja w gminie Kodeń

Urząd Gminy w Kodniu informuje o bieżącej sytuacji na terenie gminy w związku z epidemią koronawirusa.

W gminie Kodeń nie ma przypadku zachorowania na wirus COVID-19. Sytuacja jest dynamiczna i zmienia się. Przybywają nowe osoby, ale też inne kończą kwarantannę. 31.03.2020 r. jest 11 osób poddanych kwarantannie domowej.

Służby gminne są zabezpieczone  w środki ochrony osobistej. Został zakupiony płyn dezynfekcyjny do odkażania rąk i powierzchni oraz rękawiczki. Każdy pracownik został wyposażony w osobisty atomizer z płynem.

W związku z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19 od 16 marca do odwołania Urząd Gminy Kodeń pracuje w trybie ograniczonym. Petenci są obsługiwani pojedynczo wyłączenie przez osobę pełniącą dyżur w selekcyjnym sekretariacie. Żaden z referatów w tym czasie nie jest dostępny dla interesantów. Sprawy są załatwiane telefoniczne (83 375 41 55, 505 965 004 – wójt) lub drogą elektroniczną ([email protected], EPUAP). Kasa urzędu jest nieczynna. Płatności można dokonywać na poczcie lub banku.

W podobny sposób funkcjonuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który uruchomił specjalny numer telefonu alarmowego 500-230-673, dyżur od godz. 7.30 do 19.00. Pod tym numerem można uzyskać pomoc w sprawach dotyczących pandemii koronawirusa.

Instytucje kultury – Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki oraz Biblioteka Publiczna Gminy Kodeń są zamknięte. Podobnie placówki zajmujące się osobami niepełnosprawnymi, czyli Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy.

Od 13 marca zgodnie z decyzjami MEN nie działa Zespół Placówek Oświatowych –szkoła podstawowa i przedszkole. Od tego dnia szkoła uruchomiła na swojej stronie internetowej www.zpokoden.pl specjalną platformę, na której nauczyciele zamieszczają materiały dla uczniów służące pracy zdalnej, czyli do samodzielnej realizacji w warunkach domowych.

Osoby objęte obowiązkową kwarantanną domową, które nie są w stanie własnym staraniem zapewnić sobie gorącego posiłku, produktów żywnościowych lub lekarstw  mogą zgłosić potrzebę pomocy i otrzymają taką pomoc od Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kodniu. Potrzebę wsparcia mogą zgłaszać podczas kontrolnych wizyt funkcjonariuszom policji lub zadzwonić pod numer telefonu: 83 375 41 50.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kodniu uruchomił akcję „Pomoc w zakupach”. Akcja polega na zakupie podstawowych produktów żywnościowych oraz leków i dostarczeniu ich do miejsca zamieszkania osób potrzebujących. Adresatami akcji są samotne osoby starsze (powyżej 60 roku życia), niepełnosprawne i chore, które żyją samotnie oraz osoby, które nie mogą zwrócić się o pomoc do swoich bliskich. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 83 375 41 50 lub e-mail: [email protected] od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00.

 

materiał: gmina Kodeń
info: Andrzej Krywicki, UG w Kodniu
zdjęcie: arch. Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama