Reklama

Koronawirus. Sytuacja w gminie Leśna Podlaska

Urząd Gminy w Leśnej Podlaskiej informuje o bieżącej sytuacji na terenie gminy w związku z epidemią koronawirusa.

Na terenie Gminy Leśna Podlaska nie stwierdzono do tej pory przypadków zarażenia koronawirusem. Osoby objęte kwarantanną są kontrolowane przez policjantów KP w Janowie Podlaskim.

Służby gminne są zabezpieczone w środki ochrony osobistej, których mogą potrzebować w sytuacjach kryzysowych, tj. maseczki, kombinezony, rękawiczki i płyny dezynfekcyjne. Jednostki KSRG gminy Leśna Podlaska w chwili obecnej posiadają środki ochrony osobistej w postaci płynu dezynfekcyjnego, maseczek, rękawiczek i kombinezonów.

Jednostki Organizacyjne Gminy Leśna Podlaska dostępne są dla Mieszkańców jedynie w formie teleinformatycznej, obecnie prowadzone są wszystkie postępowania, niezbędne dokumenty w formie tradycyjnej przyjmowane są wyjątkowo, za pośrednictwem „okienka” poprzez pracownika wyposażonego w środki ochrony epidemicznej. Zespół Placówek Oświatowych, jako jednostka oświatowa prowadzi nauczanie zdalne.

Osoby pozostające w kwarantannie obecnie nie zwracały się z prośbą o dostarczenie żywności bądź innych niezbędnych produktów życia codziennego. Niemniej jednak wyznaczony pracownik Urzędu, GOPS jak i jednostki OSP KSRG są w stanie gotowości do niesienia pomocy. Dodatkowo uzgodniona jest współpraca z WOT w przypadku konieczności niesienia pomocy w szerszym rozmiarze.

Prośbę o pomoc można zgłaszać do Urzędu Gminy Leśna Podlaska pod nr telefonu – 83 345 07 20; 83 345 07 33, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – 83 3450 07 41; 83 345 07 43; kom.: 516055889 (dyżur do godziny 19.00) bądź całodobowo do CPI w Białej Podlaskiej pod nr telefonu 504806438.

materiał: gmina Leśna Podlaska
info: Anna Bąkowska, UG Leśna Podlaska 
zdjęcie: arch. Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama