Reklama

Koronawirus. Sytuacja w gminie Sosnówka

Podinspektor ds. zarządzania kryzysowego w Urzędzie Gminy w Sosnówce informuje o bieżącej sytuacji na terenie gminy Sosnówka w związku z epidemią wirusa COVID-19.

W gminie Sosnówka do tej pory nie stwierdzono osób zarażonych wirusem. Na dzień 30 marca w gminie jest 5 osób w kwarantannie

Urząd Gminy oraz GOPS nadal pozostają zamknięte dla interesantów. Pracownicy Urzędu Gminy oraz GOPS pracują według zmiennych dyżurów w godzinach pracy Urzędu. W sprawach niecierpiących zwłoki można kontaktować się z urzędnikami telefonicznie, natomiast opłat dokonywać drogą elektroniczną na rachunek bankowy.

Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce są nieczynne dla interesantów a pracownicy pracują według zmiennych dyżurów, w godzinach pracy GBP oraz GOK.

Pracownicy GOPS po uzyskaniu informacji z Sanepidu w razie konieczności są gotowości do dostarczenia żywności dla osób pozostających w kwarantannie.

W zakresie zaopatrzenia w żywność, leki, oraz inne niezbędne środki dla osób najbardziej potrzebujących gmina korzystać będzie z pomocy jednostek OSP oraz Wojsk Obrony Terytorialnej.

Służby gminne ( OSP, GOPS, pracownicy) są zabezpieczone w środki ochrony osobistej, które mogą być potrzebne w sytuacji kryzysowej.

Zostały zawieszone lekcje w szkołach na terenie gminy a lekcje odbywają się zdalnie.

Osoby starsze oraz osoby w grupie podwyższonego ryzyka traktowane są priorytetowo. Jeżeli potrzebują  pomocy mogą zgłaszać się telefonicznie do GOPS w Sosnówce oraz Urzędu Gminy.

 Odbiór odpadów komunalnych z posesji odbywa się bez zmian, według harmonogramu.

 

materiał: gmina Sosnówka
info: Marta Wróblewska , podinsp. ds. zarządzania kryzysowego w UG Sosnówka

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama