Reklama

Koronawirus. Sytuacja w gminie Piszczac

Wójt gminy Piszczac opublikował informację na temat bieżącej sytuacji na terenie gminy w związku z epidemią koronawirusa.

W gminie Piszczac do tej pory nie stwierdzono osób zarażonych wirusem COVID-19. Na dzień 30 marca w gminie 22 osoby (które wróciły z zagranicy) są w kwarantannie. Władze analizują na bieżąco sytuację na terenie gminy, koordynują działania związane z przepływem informacji, współdziałają  z właściwymi podmiotami w zakresie potrzeb.

 Urząd Gminy Piszczac oraz GOPS nadal pozostaje zamknięty dla interesantów. Pracownicy urzędu gminy oraz GOPS pracują według stałych godzin pracy zachowując środki ostrożności. W sprawach niecierpiących zwłoki można kontaktować się z urzędnikami telefonicznie, natomiast opłaty można dokonywać drogą elektroniczną na rachunek bankowy.

Pracownicy GOPS po uzyskaniu informacji z Sanepidu w razie konieczności są w gotowości do dostarczania żywności dla osób pozostających w kwarantannie. W zakresie zaopatrzenia w żywność, leki oraz inne niezbędne środki dla osób najbardziej potrzebujących gmina korzysta także z pomocy jednostek OSP.

Służby gminne (OSP, GOPS, pracownicy) są zabezpieczone jeśli chodzi o środki ochrony osobistej, których mogą potrzebować w sytuacjach kryzysowych (tj. maseczki jedno i wielorazowe, kombinezony ochronne jedno i wielorazowe, rękawiczki, gogle i płyny dezynfekcyjne),

Strażacy OSP Piszczac prowadzą akcję informacyjną. Zostały zawieszone zajęcia we wszystkich szkołach w Gminie Piszczac. Lekcje odbywają się zdalnie. Gminna Biblioteka Publiczna i Gminne Centrum Kultury i Sportu są nieczynne. Targowisko w Piszczacu zostało zamknięte, odbiór odpadów komunalnych z posesji obywa się bez zmian, według harmonogramu. Zawieszono przyjmowanie odpadów do PSZOK.

Zamknięte są boiska sportowe, place zabaw i siłownie wewnętrzne oraz plenerowe. Zawieszone zostały odczyty wodomierzy do odwołania.

Inwestycje gminne oraz bieżące remonty zaplanowane na 2020 rok są realizowane zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.

Wójt Gminy wraz z pracownikami są do dyspozycji telefonicznej i w każdej możliwej sytuacji służymy pomocą, a wprowadzone ograniczenia podyktowane są troską o bezpieczeństwo mieszkańców, pracowników, a także osób przebywających na terenie gminy.

materiał: gmina Piszczac
info / zdjęcie: UG w Piszczacu

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama