Reklama

Koronawirus. Sytuacja w gminie Łomazy (aktualizacja)

Wójt gminy Łomazy Jerzy Czyżewski opublikował informację na temat bieżącej sytuacji na terenie gminy w związku z epidemią koronawirusa.

Aktualizacja danych na dzień 30 marca 2020 roku:

 • na dzień 30 marca w gminie jest 7 osób w kwarantannie
 • placówki szkolne wypożyczyły 11 komputerów ze szkolnych pracowni w celu zdalnego nauczania. Jednocześnie gmina jest w trakcie pozyskania środków oraz zakupu nowych komputerów do zdalnej pracy nauczycieli i uczniów
 • zostały odwołane coroczne wiosenne spotkania wójta z mieszkańcami gminy
 • zostały odwołane najbliższe wydarzenia kulturalne i sportowe w gminie

W gminie Łomazy do tej pory nie stwierdzono osób zarażonych wirusem. Na dzień 27 marca w gminie są 4 osoby w kwarantannie.

 Urząd Gminy Łomazy oraz GOPS nadal pozostaje zamknięty dla interesantów. Pracownicy urzędu gminy oraz GOPS pracują według stałych godzin pracy zachowując środki ostrożności. Został zamontowany domofon oraz skrzynka pocztowa do korespondencji. W sprawach niecierpiących zwłoki można kontaktować się z urzędnikami telefonicznie, natomiast opłat dokonywać drogą elektroniczną na rachunek bankowy

Pracownicy GOPS po uzyskaniu informacji z Sanepidu w razie konieczności są w gotowości do dostarczania żywności dla osób pozostających w kwarantannie. W zakresie zaopatrzenia w żywność, leki oraz inne niezbędne środki dla osób najbardziej potrzebujących gmina korzystać będzie także z pomocy jednostek OSP oraz Wojsk Obrony Terytorialnej

Zostały zawieszone zajęcia w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach oraz Szkole Podstawowej w Huszczy, przedszkolach do świąt wielkanocnych. Lekcje odbywają się poprzez platformy elektroniczne.

Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach są nieczynne dla odwiedzających. Pracownicy GBP i GOK pracują według stałych godzin.

Nieodpłatna pomoc prawna dla mieszkańców będzie udzielana wyłącznie drogą telefoniczną. Psycholog w ramach GKRPA będzie pełnił dyżur dla mieszkańców w każdą pierwszą środę miesiąca pod numerem telefonu 507 157 020, najbliższy termin to 1 kwietnia.

Ponadto:

 •  zostały odwołane zajęcia w Klubie Seniora
 • zostały odwołane spotkania harcerzy i zuchów
 •  targowisko w Łomazach zostało zamknięte
 • odbiór odpadów komunalnych z posesji obywa się bez zmian, według harmonogramu. Prosimy o wstrzymanie się z samodzielnych dostaw odpadów do PSZOK przy ul. Rolniczej
 •  zamknięte są boiska sportowe, place zabaw i siłownie wewnętrzne oraz plenerowe
 • zawieszone zostały odczyty wodomierzy do odwołania
 • inwestycje gminne oraz bieżące remonty zaplanowane na 2020 rok są realizowane zgodnie z zaplanowanym harmonogramem

Wójt Gminy wraz z pracownikami są do dyspozycji telefonicznej i w każdej możliwej sytuacji służą pomocą. 

– Wprowadzone ograniczenia podyktowane są troską o bezpieczeństwo mieszkańców, pracowników, a także osób przebywających na terenie naszej gminy. O wszelkich decyzjach będą Państwo informowani. Apeluję o zachowanie spokoju, przestrzeganie zasad higieny oraz na bieżąco śledzenie komunikatów i wytycznych – zwraca się do mieszkańców wójt gminy. 

materiał: gmina Łomazy
info / zdjęcie: UG w Łomazach

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama