Reklama

Trwa akcja rozwożenia paczek żywnościowych z UE do potrzebujących rodzin (galeria)

W obecnej sytuacji beneficjenci akcji PCK (Polskiego Czerwonego Krzyża) nie mogą ich odbierać osobiście, stąd decyzja prezydenta Michała Litwiniuka o włączeniu w pomoc pojazdów i pracowników Straży Miejskiej, MOPS (Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej), ZGL (Zakładu Gospodarki Lokalowej), szkół. W akcji uczestniczą też WOT (Wojsk Obrony Terytorialnej) i wolontariusze, w tym harcerze.

To pomoc dla 397 rodzin = ponad 1000 osób.

Każda paczka ma 18 kg. Trafia z magazynu ZGL pod wskazany adres. Po telefonie od pracownika MOPS paczka jest zabierana spod drzwi beneficjenta. Podczas dostarczania zachowane są wszelkie środki bezpieczeństwa.

W akcji uczestniczą dwa radiowozy Straży Miejskiej .Paczki po 18 kg każda rozwożone są pod konkretne adresy rodzin potrzebujących. Jednorazowo rozwożonych jest w jednym radiowozie 15, a w drugim 30 paczek. Jedzie strażnik plus pracownik MOPS, który dzwoni pod wskazany adres, osoba wychodzi z domu i zabiera paczkę. – mówi Henryk Nędziak, komendant Straży Miejskiej w Białej Podlaskiej.

W sumie mamy pięć wozów. W każdym obecny jest nasz pracownik. W paczce mieszkańcy znajdą cukier, ser żółty, makaron, koncentrat pomidorowy, olej, konserwy rybne, fasolę w puszce, sok . Pomoc trafi do 397 rodzin i 1006 osób. – mówią koordynatorzy akcji, Beata Bylina i Kamil Węgliński z MOPS Biała Podlaska.

Ekipa z magazynów przy Żeromskiego – centrala Zakładu Gospodarki Lokalowej – wsparta dziś dodatkowo została posiłkami czyli posiłkiem w postaci kebabów fundowanych przez Bar Kerem Oglu Kebab przy ul. Brzeskiej. Ale o tej akcji napiszemy już w kolejnym materiale!

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik prasowy Urzędu Miasta Biała Podlaska / Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama