Reklama

Jadą dziś kebaby! 400 darmowych posiłków a to nie koniec! (galeria)

Dziś, w sobotę 28 marca, Bar Kerem Oglu Kebab przy ul. Brzeskiej 38 bierze udział w akcji pomocy dla osób starszych, schorowanych, potrzebujących. - Pomoc z naszej strony polegała będzie na wydawaniu kebabów. - mówi Vehbi (Wiktor) Ozdogan właściciel baru. Akcja możliwa jest do przeprowadzenia dzięki Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej. W akcji udział bierze też bialski Caritas. Wolontariusze dostarczają posiłek zarówno w miejsca prowadzenia akcji humanitarnych jak i bezpośrednio pod adresy osób wskazanych na specjalnych listach. - Kebabów nie zabraknie! - zapewnia Ozdogan.

Jest nam równie miło, że mogliśmy dołożyć do akcji naszą małą cegiełkę pomocy w tym trudnym dla nas wszystkich, a związanym z epidemią koronawirusa czasie. Mamy nadzieję i jednocześnie rzucamy wyzwanie, być może ktoś pójdzie w nasze ślady i także przekaże swoją pomoc i pamięć o tym, że zawsze warto pomagać. – mówią pracownicy Baru Kerem Oglu Kebab. Kebaby przygotowują Eliza i Maria wspólnie z szefem Wiktorem. Pomoc koordynują Emran Navruzbekov i Abdul Kerem Nay.

W momencie obecności naszego fotoreportera pierwsza partia czterdziestu sztuk kebabów odebrana została przez radiowóz Straży Miejskiej, ten posiłek pojechał m.in. na Żeromskiego, w magazynach i na placu Zakładu Gospodarki Lokalowej trwa akcja pomocy żywnościowej. Należało wesprzeć tam obecną ekipę i wolontariuszy. W kolejce po kolejne kilkaset sztuk kebabów czekali już wolontariusze Caritasu. Oni rozwiozą dziś gorące posiłki z Baru Kerem Oglu Kebab do domów i mieszkań osób najbardziej potrzebujących, podopiecznych MOPS i Caritasu.

Planowaliśmy dziś przygotowanie 300 sztuk darmowych, pysznych kebabów, już widzę, że potrzebnych będzie więcej. Dobrze. Podnieśliśmy i sobie poprzeczkę. Obecnie naszą liczą na dziś jest 400 sztuk. Jeśli potrzeba będzie więcej. Zrobimy więcej. Jeśli możemy pomóc, to my możemy pomóc właśnie w ten sposób. – mówi Wiktor Ozdogan szef Baru Kerem Oglu Kebab.

Biała Podlaska to nie jedyne miejsce gdzie Ozdogan prowadzi i chce przeprowadzić akcję darmowego posiłku. Swoje bary posiada też w Międzyrzecu Podlaskim i Łukowie i również tam, mieszkańcy mogą się w najbliższym czasie spodziewać wizyty wolontariusza z gorącym kebabem.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama