Reklama

Biała Podlaska: Te ulice powstaną w tym roku! cz.3 – Nartowskiego (galeria) (film)

Kontynuacja nowej serii materiałów. Dotyczą Białej Księgi Budowy Dróg w Białej Podlaskiej. Nie wybiegamy daleko w przyszłość. Zatrzymamy się w opisach na tym - 2020 roku. W bieżącym roku "na warsztacie" w ramach programu znalazły się: Nartowskiego, Lisia, Furmana i Sobolowa. Dziś odwiedzamy Nartowskiego.

Wynegocjowany podczas rozmów prezydenta Michała Litwiniuka z klubami radnych plan, na rok 2020 zabezpiecza na cel budowy dróg z Białej Księgi Dróg 3 mln zł a na liście do realizacji znalazła się m.in. ul. Nartowskiego.

Ulica Wacława Nartowskiego położona jest na osiedlu Kosynierów. Ulica jest drogą zbiorczą lokalną. Jedna z głównych ulic osiedla. Stanowi drogę dojazdową do układu komunikacyjnego ulic osiedlowych sama stanowiąc ich część. Jej długość to ok. 340 metrów.

Rozpoczyna się od skrzyżowania z ulicą Francuską, następnie lewy zjazd w ulicę Walczuka, skrzyżowania pełne z Krzyżanowskiego, Niedźwiedzkiej, Damrosza, Barbasiewicza, Waleskiej i kolejne niepełne skrzyżowanie w lewo z ul. Bratkowskiej. Ulica Nartowskiego kończy się na skrzyżowaniu z ulicą Furmana i to ona kontynuuje dalej bieg światła ulicy przez osiedle na wschód.

Ulica Nartowskiego stanowi samodzielny dojazd do ok. 10 działek, jednak jej podstawowy układ w komunikacyjnym systemie osiedla Kosynierów umożliwia dojazd do kilkudziesięciu nieruchomości. Tym bardziej, że tereny te zostały już w większości zabudowane a progres inwestycji zarówno indywidualnych jak i deweloperskich w budownictwie jednorodzinnym i bliźniaczym – szczególnie deweloperka stanowi znaczącą ilość.

Ulica Nartowskiego wyposażona jest w sieci wodociągowe, kanalizacyjne. Trwa postępowanie związane z ustaleniem lokalizacji budowy kolejnej nitki sieci gazowej średniego ciśnienia doprowadzającej błękitne paliwo do kolejnych działek położonych w obrębie ulicy.

Szczegółowe plany na lata 2020 – 2023 znajdziecie w materiale <<==>> LINK. 

Nasze dotychczasowe opracowania:
ulica Lisia <<==>>
ulica Sobolowa <<==>>


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Zobacz galerię zdjęć:

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama