Reklama

Strategia Rozwoju Elektromobilności w gminie Konstantynów – ankieta

Urząd Gminy w Konstantynowie zwraca się z prośbą do mieszkańców gminy o wzięcie udziału w animowanej ankiecie, której  wyniki posłużą do przygotowania dopasowanych  zapotrzebowania działań związanych z rozwojem elektromobilności poprzez budowę niezbędnej infrastruktury w gminie, a także wzrost wykorzystania pojazdów elektrycznych w ramach „Strategii Rozwoju Elektromobilności dla Gminy Konstantynów na lata 2020-2035”.  

Ankietę można wypełniać do dnia: 16 kwietnia 2020 r. Pytania w ankiecie dotyczą sposobu codziennego przemieszczania się po terenie gminy. Przewidywany czas wypełnienia ankiety wynosi około 10 minut.

>>> ANKIETA (doc) <<<
>>> ANKIETA (pdf) <<<

Opracowywana strategia ma na celu określenie mobilności mieszkańców Gminy Konstantynów i wskazanie działań wspierających użytkowników pojazdów elektrycznych w przyszłości. Podane zostaną w nim kierunki podejmowanych działań dotyczących wdrożenia elektromobilności z zamiarem rozwiązania zidentyfikowanych problemów i zaspokojenia potrzeb w zakresie polityki transportowej w oparciu o analizę obecnych i przewidywanych uwarunkowań organizacyjnych, technicznych i prawnych.

Zaplanowane działania uwzględnią ponadto zachowania, preferencje i możliwości uczestników systemu komunikacyjnego – kierowców i pasażerów w transporcie indywidualnym i publicznym, zidentyfikowane w drodze analizy danych i zachowań oraz szerokich konsultacji społecznych celem najlepszego dopasowania.

Wdrożenie strategii przyczyni się także do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji przez pojazdy poruszające się po gminie.

 

materiał: gmina Konstantynów
tekst: UG w Konstantynowie
zdjęcie: pixabay.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama