Reklama

Kryminałki: Wzrasta ilość oszustw internetowych

Terespol: Zatrzymany 57 letni kierowca z cofniętym uprawnieniem do kierowania pojazdami. // Biała Podlaska: Klocki za 250 zł. Pieniądze przelane na konto sprzedającego, towart nie trafił do kupującej. // Międzyrzec Podlaski: Oszustwo polegające na nie wywiązaniu się z umowy kupna-sprzedaży wózka spacerowego. // Międzyrzec Podlaski: Oszustwo internetowe polegające na pobraniu 1700 zł na poczet sprzedaży telefonu komórkowego. Urządzenie do dziś nie dotarło do kupującego.

26.03.2020 r. TERESPOL
Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Terespolu w trakcie kontroli pojazdu AUDI ujawnili, że 57- letni mieszkaniec Białej Podlaskiej kierował pojazdem w okresie obowiązującej decyzji Prezydenta miasta o cofnięciu uprawnień do kierowania.

15.03.2020 r. gm. Biała Podlaska
Policjanci powiadomieni zostali o oszustwie na szkodę mieszkanki gm. Biała Podlaska. Nieznany sprawca za pomocą portalu ogłoszeniowego oferował klocki za kwotę niemal 250 zł. Pomimo otrzymania pieniędzy na wskazane konto bankowe nie przesłał zamówionego produktu oraz zerwał kontakt z kupującą nie zwracając pieniędzy.

12.12.2019r. MIĘDZYRZEC PODLASKI
Policjanci powiadomieni zostali o doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na szkodę mieszkanki Siedlec poprzez wprowadzenie jej w błąd co do zamiaru wywiązania się z umowy kupna/sprzedaży wózka spacerowego przez osobę podającą nieprawdziwe dane osobowe. Czynności prowadzi KP Międzyrzec Podlaski.

10.02.2020 r. MIĘDZYRZEC PODLASKI
Policjanci powiadomieni zostali również o oszustwie na szkodę mieszkanki Międzyrzeca Podlaskiego. Nieznany sprawca za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego oferował telefon komórkowy wartości 1700 zł. Pomimo przekazania pieniędzy przez pokrzywdzoną sprawca do chwili obecnej nie wysłał zamówionego telefonu jak też nie zwrócił wpłaconych pieniędzy. Postępowanie prowadzi KP Międzyrzec Podlaski.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama