Reklama

Łomazy: Podziwiały tłumy – żegnała garstka. Ostatnia droga Kazimierza Kusznierów

Wczoraj, 25 marca 2020 roku, w kościele św. Piotra i Pawła w Łomazach odbyła się msza pogrzebowa i ostatnie pożegnanie Kazimierza Kusznierów. W dobie trwającego stanu epidemiologicznego o ile w całym życiu twórczym Kazimierza uczestniczyły i przewijały się tłumy ludzi dopingujących i podziwiających zdolności artystyczne i organizacyjne zmarłego o tyle z przyczyn oczywistych żegnała Go garstka. Do kościoła nie mogła wejść nawet najbliższa rodzina. Nieco więcej osób żegnało Kazimierza na cmentarzu parafialnym w. Były to jednak osoby pojedyncze, stojące w znacznej odległości.

Kazimierz Kusznierów zmarł 21 marca 2020 roku. Znany, lubiany, doceniany i podziwiany. Rodzina i przyjaciele już dziś zapraszają przyjaciół, znajomych i wszystkich tych którzy chcieli by uczcić pamięć zmarłego na mszę otwartą – upamiętniającą. Oczywiście w najbliższym możliwym terminie gdy tylko uspokoi się sytuacja w kraju i przestaną obowiązywać wprowadzone ograniczenia.

Teatr Czeladońka i społeczność Lubenki planuje wydarzenie na lubeńskich Glinkach, miejscu w którym Teatr Czeladońka dzięki Kazimierzowi Kusznierów obrał sobie za centrum działalności. To tam odbywały się słynne i tłumnie odwiedzane prezentacje i eventy.

Niebawem na naszym kanale i portalu relacja z pogrzebu Kazimierza Kusznierów i m.in. mowy pogrzebowe najbliższej rodziny i przedstawicieli Czeladońki.

Zmarł Kazimierz Kusznierów twórca Teatru Czeladońka <<==>> LINK
Istvan Grabowski wspomina zmarłego Kazika Kusznierowa <<==>> LINK

materiał: Radio Biper Łomazy
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama