Reklama

Koronawirus. Sytuacja w gminie Sławatycze

Wójt gminy Sławatycze Arkadiusz Misztal opublikował informację na temat bieżącej sytuacji na terenie gminy w związku z epidemią koronawirusa.

Do tej pory nie stwierdzono osób zarażonych wirusem, od 25 marca w kwarantannie jest 6 osób. Służby gminne (OSP Sławatycze, GOPS, pracownicy Urzędu Gminy) są zabezpieczone jeśli chodzi o środki ochrony osobistej, których mogą być potrzebne (maseczki jedno i wielorazowe, kombinezony ochronne jedno i wielorazowe wraz z ochraniaczami na buty, rękawiczki i płyny dezynfekcyjne).

Wójt informuje również, że pracownicy jednostek gminy pracują na zmiany, które rozdzielone są dezynfekcją pomieszczeń i sprzętu. Pracownicy GOPS-u są w gotowości do dostarczania żywności dla osób pozostających w kwarantannie (jeśli zajdzie taka potrzeba).

Ponadto działa grupa wolontariuszy szyjących maseczki, skupiona wokół Stowarzyszenia Rady Rodziców Zespołu Szkół w Sławatyczach „Aktywni Rodzice”. Gmina zakupiła niezbędne materiały do szycia maseczek, całą resztę wykonują wolontariusze . Chętne osoby do pomocy mogą cały czas się zgłaszać. 

Od przyszłego tygodnia ma ruszyć również wydawanie środków ochrony indywidualnej dla mieszkańców gminy (na miarę możliwości finansowych).

Informacja dla wolontariuszy:
– Bazę wolontariuszy i podopiecznych prowadzi GOPS w osobie P. Adriana Kłopotek. Każdy wolontariusz winny zgłosić  się przez mesendżera do Pani Adriany, która udostępni swoje namiary i wskaże jakich ma podopiecznych. To jest szczególnie ważne, gdyż GOPS może jako jedyny zweryfikować, czy ktoś jest w kwarantannie czy nie – a osobom w kwarantannie wolontariusze pomagać nie mogą.

– Dla wolontariuszy zgłoszonych do P. Adrianny przygotowane zostaną zestawy maseczek i rękawiczek do użytku oraz płyny dezynfekcyjne też (jeśli tylko dotrze dostawa, wójt informuje , że spodziewany jest w najbliższy poniedziałek 30 marca ).  Płyn dystrybuowany będzie do własnych butelek / pojemników.

– Niezależnie od stopnia przygotowania gminy, nie zwalnia to od myślenia i odpowiedzialności za siebie i innych. Pozostańcie w domu. Przeraża mnie to co widzę na co dzień. Widzę szczególną beztroskę niestety wśród osób starszych. Proszę, porozmawiajcie ze swoimi seniorami i uświadomcie im powagę sytuacji – zwraca się do mieszkańców wójt gminy. 

materiał: gmina Sławatycze
tekst / info: Arkadiusz Misztal
grafika: UG w Sławatyczach

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama