Reklama

Cicibór Duży: Nominacja Moniki Mielnickiej!

Niespełna 20-letnia aktorka z Cicibora Dużego Monika Mielnicka została nominowana do nagrody w prestiżowym plebiscycie „Najlepsza aktorka dubbingu” (VOD i TV). Nie jest to jej pierwsze wyróżnienie. Jesienią ub. roku otrzymała nagrodę na Międzynarodowym Bałtyckim Festiwalu Filmów Krótkometrażowych „Open Place 2019”. Na Łotwie za udział w filmie dokumentalnym Emilii Zielonki „Odbicie”, w którym zagrała główną rolę. Ma też na koncie role w kilku serialach telewizyjnych. Zagrała dotąd w: „Lombard – życie pod zastaw”, „Na Wspólnej”, „M. jak miłość”.

Monika jest najmłodszym dzieckiem Anny i Mirosława Mielnickich, znanych z artystycznych zainteresowań. Oboje wiele lat śpiewali w zespole Zorza, a Anna udziela się dodatkowo w zespole Sokotuchy. W ciciborskim gimnazjum znana była jako świetna lekkoatletka. Osiągała świetne rezultaty w biegach długodystansowych. Próbowała też sił jako scenarzystka i reżyserka. Najpierw nakręciła film „Szkoła z przyszłością”, potem „Muzyczna zamieszka”, przypominającą zabawną przygodę nieżyjącego już wokalisty Kazimierza Grześkowiaka. Zaśpiewał on „Panny z Cicibora”, a potem przyjeżdżał na Podlasie przepraszać je za nietakt. Film zyskał trzecią nagrodę w konkursie „Historie bliskie”, a jego autorka wyróżnienie w konkursie „Młode Albatrosy 2016”.

Monika konsekwentnie myślała o aktorstwie. Dlatego uczestniczyła w warsztatach filmowych Kameralne Lato, podczas których zagrała w dwóch spotach reklamowych promujących bezpieczeństwo. Kolejnym krokiem w przygodzie Moniki były warsztaty teatralne w Warszawie, prowadzone przez Zofię Szwinke. Zagrała tam jedną z głównych ról w spektaklu „Ten obcy”. Nieprzeciętne zdolności zaprowadziły ją do Teatru Słowa, gdzie zagrała w: „Damach i huzarach” oraz „Panu Jowialskim”. Pracowała też z teatrem Sylaba, przygotowując się do konkursów recytatorskich. Zanim trafiła na plan seriali telewizyjnych, zagrała epizodyczną rolę w filmie „Powidoki” Andrzeja Wajdy. Po ukończeniu liceum im. J. I. Kraszewskiego próbowała dostać się, niestety bez rezultatów, do szkoły aktorskiej. Obecnie uczestniczy w zajęciach prywatnej szkoły aktorskiej Agnieszki Pilaszewskiej, gdzie pod okiem doświadczonych aktorów doskonali warsztat sceniczny. Udziela się w popularnych serialach i przymierza do ponownego startu na studia aktorskie.

Mam nadzieję, że moje role telewizyjne stanowią sprawdzian osiągniętych umiejętności. Lubię uczyć się na błędach. W ostatnim czasie bardzo często przebywam na planie filmowym, co korzystnie wpływa na moją pamięć do tekstu. Czuję się coraz swobodniej i pewniej, a to jest najważniejsze, by czerpać radość, z tego, co się robi – mówi o sobie Monika.

Niedawno zagrała epizodyczną rolę w dużej produkcji filmowej, która trafi na ekrany w przyszłym roku. Miejmy nadzieję, ze nominacja do plebiscytu „Najlepsza aktorka dubbingu” zapewni jej uznanie.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Istvan Grabowski
zdjęcia: archiwum aktorki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama