Reklama

Zdjęcie Tygodnia: „Dekorator przestrzeni” ze statuetką?

Biała Podlaska. Ulica Przesmyk. Jak widać na zdjęciu nie jest to szlak często odwiedzany. Raczej śmiało można to miejsce nazwać boczną i zapomnianą uliczką. Śmiało można też stwierdzić, że i takie miejsca stanowią dla "pewnej grupy" członków naszej społeczności enklawę do rozwoju sztuk. W tym przypadku nie tylko - jak widać - sztuk degustacyjnych czy próby bicia rekordu, ale i "artystycznych".

Prób opisania i wytłumaczenia zaistniałego obrazu mieliśmy wiele. Począwszy od wytłumaczenia, że to ze zwykłej nudy, poprzez inicjatywę próby uporządkowania terenu – fakt w sposób raczej nie polecany – poprzez próbę ozdobienia ogrodzenia posesji aż po pomysł założenia w tej okolicy „strzelnicy”. W końcu celować jest już w co… nie zawsze musi to być przecież zdrowy rozsądek.

Z optymistycznych przemyśleń przyszło nam tylko do głowy, że przecież to gotowe do zebrania surowce które można poddać recyklingowi. Dużo mówi się o segregacji odpadów a jeszcze więcej każe się płacić za ich odbiór. Nie wiadomo też dlaczego, prawo w Polsce do dziś nie jest tak skonstruowane aby to co szklane można było oddać za kaucję. Część oczywiście można ale część jest… bez zwrotna (przynajmniej nie w takiej formie zwrotu o jakiej myśli każdy porządny i przesiąknięty ekologią czy wrodzoną oszczędnością człowiek). W tym przypadku jak widać o zwrocie nie mogło być mowy.

Tym oto zdjęciem rozpoczynamy, a w sumie wracamy do cyklu migawek jakie udaje się co jakiś czas naszym fotoreporterom ale i Wam drodzy czytelnicy wypatrzeć w przestrzeni miasta i powiatu. Nadsyłacie nam zdjęcia, my je także robimy, trochę się tego nazbierało. Po co to trzymać? Wpadliśmy na pomysł ustanowienia statuetki dla „scenarzystów i reżyserów” poszczególnych zaobserwowanych i utrwalonych na zdjęciach widoków. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że trudno będzie nam dotrzeć do autorów zastanych „prac plenerowych” i nie tylko ale być może uczuli to niektórych do większej refleksji a jeszcze innych do podjęcia działań związanych z eliminacją „dzieł sztuki”.

Myli się jednak ten, który myśli, że będziemy tu publikować jedynie przykłady zaśmiecania czy dewastacji terenu. Często udaje się fotoreporterom „złapać” i takie ujęcie które śmiało można będzie wrzucić do szufladek: społeczeństwo, ludzie, przyroda, ciekawostki czy prawdziwy humor. Z czasem ocenicie sami. Dodatkowo od miesiąca kwietnia zaproponujemy na naszym profilu FB formę głosowania na najciekawsze tego typu zdjęcie miesiąca.

Jeśli sami macie podobne zdjęcia zachęcamy do przesyłania na adres [email protected] – a my dla autorów najciekawszych zdjęć pomyślimy o nagrodach.

 

materiał: Radio Biper
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama