Reklama

Piszczac: Zderzenie osobówki z pociągiem na przejeździe w miejscowości Popiel

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło na przejeździe kolejowym w miejscowości Popiel. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki VW zderzył się z pociągiem sieciowym. Do zdarzenia doszło przy podniesionych rogatkach. Na szczęście w jego wyniku nikt nie doznał obrażeń ciała. Apelujemy o rozwagę na przejazdach kolejowych.

Do tego groźnego zdarzenia doszło w minioną sobotę w miejscowości Popiel. Po godz. 8:30 dyżurny terespolskiego komisariatu powiadomiony został, iż na przejeździe kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem sieciowym. Autem kierował 53-letni mieszkaniec gm. Piszczac. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło podczas podniesionych rogatek.

Jak wykazało badanie na zawartość alkoholu w organizmie, zarówno motorniczy 54-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska jak i kierujący samochodem osobowym, byli trzeźwi. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie doznał obrażeń ciała. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Oraz apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych.

Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd, jest zobowiązany upewnić się, czy nie zbliża się pojazd szynowy oraz przedsięwziąć odpowiednie środki ostrożności, zwłaszcza jeżeli wskutek mgły lub z innych powodów przejrzystość powietrza jest zmniejszona.

Kierującemu pojazdem zabrania się:

1) objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;

2) wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;

3) wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;

4) omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu.

W razie unieruchomienia pojazdu na przejeździe kolejowym, kierujący jest obowiązany niezwłocznie usunąć go z przejazdu, a jeżeli nie jest to możliwe, ostrzec kierującego pojazdem szynowym o niebezpieczeństwie.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia :Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama