Reklama

Biała Podlaska: Bieżące działania w celu zmniejszenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa

Informujemy, że nieprzerwanie działa bialskie CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO, które tworzy kierownictwo Urzędu Miasta, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Straży Miejskiej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Do chwili obecnej w naszym mieście bez istotnych przeszkód realizowane są wytyczne ministra zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego i prezydenta miasta. Oto jakie działania zostały już podjęte a które wchodzą w życie z dniem jutrzejszym - poniedziałek 16 marca. Prezydent Michał Litwiniuk zarządzeniem skierował 400 tys zł z rezerwy budżetu miasta na finansowanie obecnych wydatków związanych z prewencją i bezpieczeństwem.

Na podstawie decyzji prezydenta Michała Litwiniuka Straż Miejska i Policja weryfikują, czy pozamykane są lokale gastronomiczne (zgodnie z zarządzeniem ministra zdrowia mogą świadczyć usługi na wynos), targowiska, galerie handlowe (z wyjątkiem znajdujących się w nich sklepów spożywczych, aptek, drogerii i pralni).

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny jest zamknięty dla odwiedzających i świadczeniobiorców. Posiada jeden z 8 oddziałów zakaźnych w województwie. W Białej Podlaskiej zabezpieczone są wymagane przez wojewodę miejsca kwarantanny zbiorowej. Posiadają one opinie Sanepidu i Policji.

Przy Stacji Pogotowia Ratunkowego powstała drużyna sanitarna wykonująca na zleceniu sanepidu badania osób znajdujących się w kwarantannie.

Miasto Biała Podlaska zabezpieczyło potrzeby transportu osób poddawanych zbiorowej kwarantannie stawiając w gotowości tabor miejskiej spółki MZK.

Sanepid uruchomił dodatkowy telefon alarmowy do kontaktu w sytuacjach nagłych i kryzysowych – 505 187 728, 513 096 756, w ciągu dnia bieżące informacje udzielane są pod nr 83 344 41 60, 83 344 41 61, 83 344 41 62

Zamknięte są żłobki, przedszkola i szkoły oraz instytucje kultury, prowadzą pracę on-line i telefonicznie. Na początku tygodnia z inicjatywy prezydenta uruchomione zostaną programy online stworzone przez instytucje miejskie mające na celu promowanie działań edukacyjnych w domach.

W trosce o bezpieczeństwo interesantów i pracowników, Urząd Miasta, Urząd Stanu Cywilnego, MOPS od 16 marca obsługują interesantów tylko drogą telefoniczną, za pośrednictwem poczty elektronicznej i tradycyjnej, w przypadku konieczności złożenia/odbioru dokumentów w wersji papierowej jest to możliwe tylko przy wejściu do instytucji po wcześniejszym umówieniu przez telefon lub e-mail.

W podobnie ograniczonym trybie pracują siedziby miejskich spółek WOD-KAN, PEC, ZGL, MZK i „Zieleń”.

W budżecie miasta zarządzeniem prezydenta Michała Litwiniuka przeniesiono 400 000 zł z rezerwy na zarządzanie kryzysowe celem zabezpieczenia koniecznych wydatków na walkę z zagrożeniem koronawirusem.

Miasto Biała Podlaska, przyłącza się do ogólnopolskiej akcji #zostanwdomu i upowszechnia własną inicjatywę #bialawdomu, do której przyłącza się coraz więcej mieszkańców miasta.

materiał: Urząd Miasta Biała Podlaska
tekst: Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik Urzędu Miasta Biała Podlaska / Leszek Niedaleki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama