Reklama

Kryminałki: Przywłaszczyła wypożyczony sprzęt

Za przywłaszczenie wypożyczonego sprzętu odpowie 36-letnia mieszkanka powiatu radzyńskiego. Kobieta nie zwróciła elektrosprzętu wartości 3.5 tys. zł. Międzyrzeccy kryminalni odzyskali całość mienia, które zabezpieczyli w jednym z lombardów na terenie powiatu siemiatyckiego. O dalszym losie 36-latki zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec lutego policjanci z komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim przyjęli zawiadomienie o przywłaszczeniu elektrosprzętu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kobieta podająca się za mieszkankę gm. Komarówka Podlaska wypożyczyła z jego firmy odkurzacz piorący oraz młotowiertarkę. Powierzony jej sprzęt wyceniony został na kwotę 3.5 tys. zł. Kobieta nie zwróciła jednak urządzeń w wyznaczonym terminie. Pracownicy firmy nie mogli też w żaden sposób skontaktować się z klientką.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego międzyrzeckiego komisariatu. Funkcjonariusze ustalili rzeczywiste personalia „nieuczciwej klientki”. Odzyskali też całość przywłaszczonego mienia, które znajdowało się w jednym z lombardów na terenie powiatu siemiatyckiego.

Sprzęt wrócił już do prawowitego właściciela natomiast 36-latka usłyszała zarzuty. W rozmowie z funkcjonariuszami swoje zachowanie tłumaczyła sytuacją materialną. O dalszym jej losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama