Reklama

Kryminałki: Nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, uprawnienia miał od 5 miesięcy

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po południu na ul. Narutowicza w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 18 latek kierujący volvo potracił 16-latka, który przechodził przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. W wyniku zdarzenia nastoletni kierowca stracił uprawnienia, które posiadał zaledwie od 5 miesięcy. Apelujemy o rozwagę na drodze!

Do wypadku doszło wczoraj około godz. 15:10 na ul. Narutowicza w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Volvo, 18-letni mieszkaniec gm. Zalesie potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 16-latka. Do zdarzenia doszło w momencie gdy pieszy schodził już z przejścia.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, potwierdziło to przeprowadzone przez policjantów badanie. W wyniku zdarzenia 16-latek doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, policjanci zatrzymali prawo jazdy 18-letniemu kierowcy Volvo, który posiadał je zaledwie 5 miesięcy. Funkcjonariusze ustalają okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę na drodze.

Piesi, to „niechronieni” uczestnicy ruchu drogowego. W trakcie zdarzenia drogowego nie chronią ich pasy bezpieczeństwa czy poduszki powietrzne. Niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Pamiętajmy, ze kierowanie pojazdem to odpowiedzialność zarówno za siebie, pasażerów jak i za innych uczestników ruchu drogowego.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama