Reklama

Biała Podlaska: Prace przy przebudowie Warszawskiej nie ustają (galeria)

Konsorcjum firm bialskich: Tre-Drom i Budomex świetnie sobie radzą podczas drugiego etapu przebudowy ulicy Warszawskiej w Białej Podlaskiej. Prace prowadzone są na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kopernika aż na wysokość biurowca Spółki Gazowniczej. Jak wygląda postęp prac w tym tygodniu? Na jakim etapie przebudowy ulicy jesteśmy? Co czeka pieszych i kierowców w najbliższym czasie? Niebawem film z dziś!!

Usunięto starą nawierzchnię asfaltową na całym odcinku, rozebrano też większość chodników. Powstał już kanał deszczowy prowadzący przez ulicę Sławacińską do rzeki Krzny. Za kilka dni rozpocznie się układanie pierwszych metrów nowych krawężników, wtedy dopiero zobaczymy pierwsze zarysy nowej ulicy, chodników i ścieżki rowerowej.

Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość, warto poczekać na nowe rozwiązania komunikacyjne, bezpieczną nową ulicę i komfortowe trasy pieszo-rowerowe. Przy pierwszym odcinku chodnika, właśnie od strony biurowca Spółki Gazowniczej już się rozpoczęły. To w tym rejonie powstało jak dotychczas najwięcej urządzeń i sieci podziemnych. Mowa o kanalizacji deszczowej. Odprowadzać ona będzie wody opadowe nie tylko z samej Warszawskiej ale i z terenu przyległego.

Przebudowę czeka most nad ciekiem wodnym, jego filary i dostęp do samego obiektu został już wykonany. Przy okazji porządkuje się i niweluje tereny przyległe. To podmokłe obszary dotychczas pozostawione same sobie i bez ingerencji człowieka. Dziś już widać odsłonięte oczka wodne i wyprofilowane tereny które już na wiosnę zazielenią się.

Prace przy wykonaniu sieci kanalizacji deszczowej i przebudowie sieci wod-kan wykonuje Budomex przy współpracy z bialskim Wod-Kanem.

Na placu przy skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej i Spacerowej zwieziono już elementy galanterii drogowej. Na razie w większości są to dobrej jakości i masywne krawężniki. Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się prace przygotowawcze pod ich montaż. Na wielką skalę prace związane z budową krawężników ruszą już w przyszłym tygodniu. Trwa na bieżąco pomiar i kontrola geodezyjna przeprowadzonych już prac.

Roboty związane z przebudową sieci podziemny przeniosły się w tym tygodniu w rejon skrzyżowania ulicy Warszawskiej z ulicą Jana Makaruka.

Przypominamy, że nie obejdzie się bez całkowitego zamknięcia ruchu kołowego przez odcinek Warszawskiej poddany przebudowie. Wyznaczone są już trasy objazdowe dla komunikacji miejskiej. Linia A pojedzie ulicą Sławacińską.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama