Reklama

Kryminałki: Policjanci w czasie wolnym zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Niemal 2,5 promila alkoholu miał w organizmie 59-latek z Białej Podlaskiej, który w takim stanie kierował osobowym volkswagenem. Jego styl jazdy wzbudził podejrzenia policjanta, będącego poza służbą. Mundurowy zatrzymał kierowcę oraz wezwał na miejsce patrol policji. Teraz o dalszym losie „amatora jazdy na podwójnym gazie” zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór na ul. Ogrodowej w Białej Podlaskiej. Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Piasecznie, będąc w czasie wolnym od służby, zauważył kierowcę samochodu osobowego marki Volkswagen, którego styl jazdy i zachowanie na drodze wskazywało, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości.

Reakcja policjanta była natychmiastowa. Na parkingu przy ulicy Jana Pawła II zatrzymał auto. W trakcie rozmowy z kierowcą, potwierdziły się przypuszczenia funkcjonariusza. Wyczuł od mężczyzny woń alkoholu. Wówczas wezwał na miejsce patrol policji. W czasie, gdy mężczyzna oczekiwał na przyjazd patrolu, próbował uniknąć odpowiedzialności i zbiec z miejsca zdarzenia. Policjant uniemożliwił mu to.

Mundurowi, którzy dotarli na miejsce potwierdzili tożsamość kierowcy volkswagena. Okazało się, że jest to 59-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie niemal 2,5 promila alkoholu.

Teraz o dalszym losie 59-latka zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Bądźmy czujni i nie odwracajmy oczu, kiedy widzimy, że ktoś łamie przepisy lub podejrzanie się zachowuje. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama