Reklama

Kryminałki: Myśleli, że dzwoni na Policję

Bialscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców powiatu łosickiego w wieku 19-35 lat. Mężczyźni podejrzani są o grożenie pokrzywdzonemu nożem, aby zmusić go, do wydania telefonu. Po tym „komórka” została zniszczona przez jednego z agresorów. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. O ich losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek na ul. Janowskiej w Białej Podlaskiej. Sprawcy grożąc nożem pokrzywdzonemu nastolatkowi zmusili go do oddania trzymanego w ręce telefonu. Po tym jeden z napastników zniszczył go.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Funkcjonariusze ustalili, że jednym z biorących udział w zdarzeniu był 19-letni mieszkaniec powiatu łosickiego znany pokrzywdzonemu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, iż powodem agresji mężczyzn miał być fakt, iż widząc w rękach przechodzącego obok pokrzywdzonego telefon, uznali że dzwoni on na numer alarmowy. Straty zostały oszacowane przez pokrzywdzonego na kwotę około 600 zł.

Policjanci zajmujący się sprawą ustalili personalia kolejnych mężczyzn biorących udział w zdarzeniu. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy powiatu łosickiego w wieku 22-35 lat. Wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty. Popełniony czyn zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. 19-latek dodatkowo usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Tu kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. 22-latek oraz jego 35-letni kompan, odpowiadać będą również za zniszczenie trzech samochodów na terenie Białej Podlaskiej.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama