Reklama

Województwo: Trwa walka z hazardem

Funkcjonariusze lubelskiej KAS zatrzymali w minionym tygodniu aż 15 urządzeń do nielegalnych gier hazardowych. W kontrolowanych lokalach zabezpieczono też narkotyki, sterydy anaboliczne i gotówkę. 20 lutego 2020 r. funkcjonariusze KAS z Lublina prowadzili działania kontrolne ukierunkowane na walkę z nielegalnym hazardem.

W jednym z lokali na terenie Dęblina funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, wspierani przez funkcjonariuszy Policji, ujawnili 3 automaty. Biorący udział w kontroli biegły z zakresu informatyki śledczej potwierdził, że urządzenia służą do nielegalnych gier hazardowych. W lokalu zabezpieczono też gotówkę w kwocie blisko 1,5 tys. zł służącą do wypłaty ewentualnych wygranych.

Z kolei w Kraśniku w lokalu w centrum miasta mundurowi zabezpieczyli 4 automaty, na których, jak wykazały przeprowadzone eksperymenty również urządzane były gry hazardowe. Na miejscu ujawniono też narkotyki, sterydy anaboliczne, lufki i wagę oraz gotówkę (blisko 1,4 tys. zł), która miała służyć do wypłaty wygranych.Także przeprowadzone dzień wcześniej w Łęcznej działania zakończyły się ujawnieniem nielegalnych automatów hazardowych. W jednym z lokali funkcjonariusze lubelskiej KAS ujawnili 3 urządzenia, a także narkotyki, lufki i wagę. Sprawy dotyczące narkotyków prowadzi policja.

Wynik w postaci zatrzymanych urządzeń hazardowych dały też działania prowadzone przez funkcjonariuszy KAS z Białej Podlaskiej wraz z policją z Terespola. W tym przypadku mundurowi zabezpieczyli 5 jednostek komputerowych służących do urządzania nielegalnych gier hazardowych oraz blisko 1,4 tys. zł, które były przeznaczone na wypłatę wygranych. Działania prowadzono w jednym z lokali w Terespolu.

 

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama